Perşembe, Ekim 28, 2021
gzhsfau
Ana SayfaBitcoinArk Invest Bitcoin Etf çalışmalarına hız kazandırdı! Peki nedir bu ETF?

Ark Invest Bitcoin Etf çalışmalarına hız kazandırdı! Peki nedir bu ETF?

- Sponsorlu Reklam-

bitcoinAlpha Architect ETF Trust tarafından sunulan Bitcoin ETF başvurusunda, fonun alt danışmanı olarak 21Shares şirketi bulunuyor.

Cathie Wood’un ARK Investment Management şirketi ve Yatırım Ürünü şirketi 21Shares, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) bir Bitcoin vadeli işlem borsa yatırım fonunu (ETF) listelemek için yapılan yeni bir başvuruda kendisini gösterdi.

Çarşamba günü yapılan Bitcoin ETF başvurusu, Alpha Architect ETF Trust tarafından sunuldu ve 21Shares fonun alt danışmanı olarak listelendi.

Dosyada, ARK Yatırım’ın pazarlama desteği sağlayacağı, ancak yatırım kararları vermeyeceği veya yatırım tavsiyesi vermeyeceği belirtildi.

Başvuru başarılı olursa, ARK 21Shares Bitcoin Vadeli İşlem Stratejisi ETF, Cboe BZX Borsasında “ARKA” senedi sembolü altında listelenecek.

ARK ve 21Shares daha önce, bir Bitcoin ETF onaylanması için ETF başvuru konvoyuna katılmıştı. Başvuru 2021 Haziran ayında SEC’e “ARK 21Shares Bitcoin ETF” ile yapılmıştı.

Yalnızca bu yıl bir düzineden fazla başvuruya rağmen ABD piyasa düzenleyicisi tarafından onaylanan ancak doğrudan Bitcoin’e yatırım yapan hiçbir ETF olmaması nedeniyle, Bitcoin vadeli işlem piyasasına yatırım yapan fonlara dikkat çekiliyor. SEC Başkanı Gary Gensler’in daha önceden Bitcoin vadeli işlem piyasasına yatırımı önermesi nedeniyle bu ETf’lerin daha yüksek bir onaylanma şansına sahip olduğu düşünülüyor.

Bitcoin vadeli işlemleri ETF’si Nedir?

Bitcoin vadeli işlem ETF’si, insanların dışarı çıkıp doğrudan Bitcoin satın almak zorunda kalmadan Bitcoin fiyatlarına yatırım yapmalarını sağlayan, borsalarda işlem gören bir fondur. Yatırımcılar, tıpkı hisse senetleri gibi ETF’nin hisselerini alıp satabilirler.

- Sponsorlu Reklam-

Bitcoin vadeli işlemleri, daha sonraki bir tarihte önceden tanımlanmış bir fiyattan Bitcoin almak veya satmak için iki tarafın sözleşmeye dayalı bir anlaşmaya girdiği bir tür türev ticaret aracıdır.

Belirli bir tarihte, belirli bir fiyattan Bitcoin almak veya satmak kabul edilir. Bir Bitcoin vadeli işlem sözleşmesinin süresi dolduğunda, bitcoin satın almayı kabul eden taraf, Bitcoin’i bir prim veya zararla satın almak zorunda kalacaktır. Bu kişinin ne kadar ödemesi gerektiği, o sırada piyasa fiyatına (spot fiyat olarak da bilinir) ve sahip oldukları vadeli işlem sözleşmelerinin her birinin değerine bağlıdır.

Bitcoin vadeli işlemler ETF’si Bitcoin’in piyasa fiyatı yerine Bitcoin vadeli işlemlerinin fiyatını taklit eden bir ETF olup; Bitcoin ETF’si gerçek Bitcoin tarafından desteklenirken, Bitcoin vadeli işlem ETF’leri Bitcoin türevleri (vadeli işlem sözleşmeleri) tarafından desteklenir.

(Visited 59 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kaynakcoindesk
kurbaga
Cryptoman
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Cryptoman 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. İyi düzeyde İngilizce bilen Cryptoman, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 61,142.00 3.75%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,154.51 3.40%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 479.19 5.09%
cardano
Cardano (ADA) $ 2.01 0.53%
solana
Solana (SOL) $ 196.33 1.98%
xrp
XRP (XRP) $ 1.06 3.56%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 42.62 1.36%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.295427 23.62%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000079 39.81%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 41.09 0.67%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 63.38 1.44%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 30.26 1.44%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 25.17 1.22%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 188.29 1.88%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.83 0.84%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.90 8.54%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 125.68 1.91%