Salı, Ekim 19, 2021
Ana SayfaAltcoinArbitrum'un kilitlenen değeri tam yüzde 2500 büyüme kaydetti

Arbitrum’un kilitlenen değeri tam yüzde 2500 büyüme kaydetti

- Sponsorlu Reklam-

arbitrum

Ethereum kullanıcı deneyimini geliştirmeyi hedefleyen Arbitrum Katman 2 çözümleri, çılgın bir yükseliş kaydetti. Bu yükseliş L2 (Katman 2) çözümleri pazarının büyük bir kısmında hakimiyeti de beraberinde getirdi.

Arbitrum, Katman 2 çözüm endüstrisini devraldı! Ethereum ölçeklendirmesi için Katman 2 çözümünde kilitlenen toplam değer, yüzde 2.500 büyümenin kaydetti. Bu büyümenin ardından ise 2,5 milyar dolara ulaştı. 

L2Beat’ten alınan verilere göre, 17 Eylül’de Ethereum’un 2. katman TVL’si 3.6 milyar dolara ulaştı. Böylelikle kilitlenen en yüksek fon miktarına sahip oldu. Bu, da onu L2 çözümleri pazarının neredeyse yüzde 75’ini oluşturur hale getirdi.

En yakın “rakip” protokoller olan dYdX ve Optimism ise sırasıyla 370 ve 250 milyon dolarlık TVL’ye ulaştı.

İlginizi çekebilir: Karar verildi! Tam 60 kripto para borsası kapatılacak

Arbitrum
Kaynak:L2Beat

Katman 2 çözümlerinin ve özellikle TVL’nin hızla artmasının ana nedeni, Ethereum ağı içindeki sürekli artan ücretler ve sürekli görünen ağ tıkanıklığıdır. Arbitrum, işlemleri daha ucuz ve daha hızlı hale getirmek için zincir dışı veri paketlerinin hesaplanmasına olanak tanır.

Arbitrum nedir?

- Sponsorlu Reklam-

Arbitrum’un özelliği ölçeklenebilirliğini geliştirerek Ethereum kullanıcı deneyimini geliştiren bir Katman 2 çözümü sunmasıdır. Amacı, Ethereum işlem ücretlerini azaltmak ve ağ tıkanıklığı sorununu çözmektir.

Binlerce yan zincir işlemini doğrulanmış, Ethereum’da yerleşik tek bir işlemde birleştiren gerçek ölçeklendirme çözümüdür. Bu çözüm işleminde ise olan İyimser Toplama teknolojisini kullanır. Çözüm, merkezi olmayan uygulamaların akıllı sözleşmelerini minimum değişiklikle kolayca diğer ağa geçirmesine olanak tanır.

İlginizi çekebilir: Ethereum layer-2 protokolleri parlıyor, Bitcoin’i geçtiler

Katman 2 çözümleri nelerdir?

Katman 2 çözümleri, ana ağdaki işlem işleme sürecini değiştiren çeşitli akıllı sözleşmeler olarak işlev görür. L2, ana ağın protokolünü değiştirmeden, kullanıcıların aynı işlemleri büyük ücretler ödemeden ve ağ tıkanıklığından kaçınarak yapmalarını sağlar.

Katman 2 çözümleri, ödeme ölçeklenebilirliğinin dışında da uygulanabilir. Büyük miktarda veri işleme gerektiren herhangi bir hedef için kullanılabilir.

İlginizi çekebilir: Cardano karşıtları iddiayı kaybetti! Talep artışı gözünü zirveye dikti

(Visited 160 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

KaynakUtoday
hayrunisabayar
Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 61,802.00 1.37%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,752.11 0.95%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 482.57 2.99%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.13 0.9%
 • solanaSolana (SOL) $ 156.51 1.43%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.02 1.54%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.247436 5.17%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 35.96 0.13%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.48 0.93%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 185.45 1.12%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 55.53 0.31%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 25.65 2.72%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 609.34 1.02%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.49 2.59%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003593 0.66%