Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainAnket: Genç İngiliz Yatırımcılar Kripto Parayı Tercih Ediyor

Anket: Genç İngiliz Yatırımcılar Kripto Parayı Tercih Ediyor

- Sponsorlu Reklam-

Anket: Genç İngiliz Yatırımcılar Kripto Parayı Tercih Ediyor

ABD’li finans grubu Charles Schwab tarafından Perşembe günü yapılan bir ankete göre, genç İngiliz yatırımcılarının Bitcoin gibi kripto para birimlerini satın alma olasılıkları hisse senedi satın alma olasılıklarına göre iki kat daha fazla.

Ankette, 18 ila 37 yaşları arasındaki yatırımcıların % 51’i kripto para yatırımı yaparken %25’i hisse senedi satın alıyor.

Nesiller arasındaki boşluğu ortaya çıkaran başka bir veriye göre, 55 yaşın üzerindeki yatırımcıların yalnızca  % 8’i kripto para birimlerini satın alıyor.

Bitcoin’de yaşanan son gerilemeye rağmen, Goldman Sachs, Morgan Stanley ve Tesla gibi büyük yatırımcıların Bitcoin’e yatırım yapması, bireysel yatırımcılarında kripto varlıklara olan ilgi ve yakınlığını arttırıyor.

Kripto para birimlerine artan ilginin bir diğer nedeni olarak, COVID-19 salgını nedeniyle evde kalan ve nakit sıkışıklığı yaşayan genç nüfusun ilgisinden de kaynaklı olduğu görülüyor. Aynı eğilim, Robinhood gibi çevrimiçi ticaret uygulamalarının kullanımında bir patlama yaratırken, perakende yatırımcıların sosyal medya güdümlü ralliyi de ateşlediği belirtiliyor.

Araştırmayı sunan Charles Schwab basın açıklamasında, daha fazla genç nüfusun spekülatif ürünler satın aldıkça, bu yatırımcıların portföylerini kripto para piyasalarının düşmesi durumunda riskleri azaltmaya yetecek kadar çeşitlendirmediği korkusunu da yaşadığını bildiriyor.

Bulgu, 10 genç yatırımcıdan yedisinin mevcut finansal ortamda kayıplara karşı nasıl koruma sağlanacağı hususunda kararsız olduğunu da ortaya çıkarıyor.

- Sponsorlu Reklam-

Anketin, Şubat ve Mart 2021 arasında, 18 yaşın üzerindeki ve en az bir tür yatırımı olan 1.000 İngiliz yatırımcı arasında gerçekleştirildiği bildiriliyor.

(Visited 3 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kaynakreuters
metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 61,352.00 0.53%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,921.56 0.31%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 471.91 1.74%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.19 1.55%
 • solanaSolana (SOL) $ 167.14 3.31%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.54 2.21%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.238639 1.48%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 37.40 1.33%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.98 1.23%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 58.34 0.16%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 187.37 2.36%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.67 0.92%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 625.15 2.98%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.52 0.64%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003695 0.27%