Perşembe, Ekim 28, 2021
gzhsfau
Ana SayfaBitcoinAnalitik firması Başkanı: Bu sebepler Bitcoin fiyatı için tarihi bir yükselişi tetikleyebilir

Analitik firması Başkanı: Bu sebepler Bitcoin fiyatı için tarihi bir yükselişi tetikleyebilir

- Sponsorlu Reklam-

bitcoin fiyatı

Bir blok zinciri araştırmacısına göre 2021’in dördüncü çeyreğinde Bitcoin fiyatı için “tarihsel bir yükseliş” görünüyor.

Blok zinciri analitik firması IntoTheBlock’un araştırma başkanı Lucas Outumuro, Twitter’da BTC iyimserliğini üç faktörün yönlendirdiğini söylüyor :

  1. Bir Bitcoin borsasında işlem gören fonun (ETF) potansiyel onayı
  2. Yaklaşan Taproot yükseltmesi
  3. Bitcoin fiyatı ve temelleri arasındaki “geri bildirim döngüsü”

Outumuro, Bloomberg analistlerinin bir Bitcoin ETF’sinin bu ay içerisinde onaylanma şansının %75 olduğunu tahmin ettiğini belirtiyor.

Geçtiğimiz hafta, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Volt Crypto Industry Revolution and Tech ETF’sini (BTCR) onaylamıştı. Tastamam bir Bitcoin ETF’si olmasa da, ürün yatırımcılara önemli BTC hisseleri olan veya Bitcoin endüstrisinde yer alan şirketler aracılığıyla BTC’ye dolaylı olarak endekslenme imkanı sunuyor.

Outumuro, Taproot’un Kasım ayı için planlandığını ve son büyük Bitcoin yükseltmesinden dört yıldan fazla bir süre sonra geldiğini de belirtiyor.

- Sponsorlu Reklam-

Taproot, Bitcoin’in gizlilik önlemlerini, akıllı sözleşme esnekliğini ve blok zincirindeki karmaşık işlemleri maskeleme yeteneğini geliştirmeyi amaçlayan yumuşak bir çataldır. Bu, 2017’deki Segwit’ten (Segregated Witness) bu yana yapılan ilk büyük yükseltmedir.

Son olarak, Outumoro, Bitcoin’in sağlam temellerine işaret ediyor. Blok zinciri araştırmacısı, bu ay tüm Bitcoin işlem hacminin %99,2’sinin 100 bin doların üzerindeki işlemlerden geldiğini ve bunun balinalar ile kurumların aktif olarak BTC kullandığının bir kanıtı olduğunu savunuyor ve şöyle belirtiyor:

“Kurumsal faaliyetlerdeki son artış ve geleneksel piyasalarla olan düşük korelasyonu, yatırımcılar için olumlu. Bu daha iyi temelleri teşvik ederek daha fazla yatırımcı getiriyor…

Genel olarak, Bitcoin tarihsel olarak yükselen bir çeyrekte güçlü bir ivme kazanıyor. Güçlü temeller ve potansiyel katalizörler tarafından yönlendirilen, muhtemelen heyecan verici bir yıl sonunun başlangıcındayız.”

(Visited 105 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kaynakdailyhodl
kurbaga
Cryptoman
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Cryptoman 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. İyi düzeyde İngilizce bilen Cryptoman, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 61,239.00 3.92%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,169.89 3.92%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 482.93 6.79%
cardano
Cardano (ADA) $ 2.04 4.80%
solana
Solana (SOL) $ 197.56 4.23%
xrp
XRP (XRP) $ 1.07 6.04%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 43.06 3.39%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.302057 28.59%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000073 35.94%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 41.64 2.75%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 64.04 3.07%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 30.67 3.64%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 25.28 2.26%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 189.09 3.26%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.85 2.37%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.93 12.90%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 127.25 3.98%