Perşembe, Ekim 28, 2021
gzhsfau
Ana SayfaBitcoinAmerikalı Milyarder İş Adamının Bitcoin Hakkındaki Görüşleri Değişti

Amerikalı Milyarder İş Adamının Bitcoin Hakkındaki Görüşleri Değişti

- Sponsorlu Reklam-

Amerikalı Milyarder İş Adamının Bitcoin Hakkındaki Görüşleri Değişti

Max Keizer’in başından beri haklı olduğu görülüyor. Keza, Ray Dalio, Bitcoin’in dengeli ve çeşitlendirilmiş bir portföyde kendine gayet sağlam bir yer bulabileceğini kabul etti.

Ray Dalio’nun kripto para birimi hakkındaki düşüncesi değişiyor gibi duruyor. Kendisi BTC’yi paranın amaçlarını yerine getiremeyeceği konusunda eleştiriyordu. Altınla karşılaştırılması konusunda ise potansiyel bir yasaklama fikri vardı. Max Keizer bu fikirlerinin değişeceğini belirtmişti, ki öyle de oldu.

Ray Dalio’nun BTC Evrimi

Bridgewater Associates’in kurucusu, geleneksel finans dünyasının sayısız diğer önde gelen temsilcisiyle birlikte ateşli bir BTC eleştirmeniydi.

Önceki yorumları BTC’nin bir ticaret aracı olarak hizmet edemeyeceğini içeriyordu. Geçtiğimiz yıl daha da ileri giderek kripto para biriminin “paranın amaçlarını yerine getirmediğini” iddia etti.

Fakat son dönemde fikirleri değişmiş gibi duruyor, hatta BTC ile alakalı bazı şeyleri gözden kaçırmış olabileceğini söylüyor. Yüzlerce takipçisine konuyu kendisine anlatmalarını istedi ve bir altın karşılaştırması yaptı.

Tanınmış BTC savunucusu ve Keizer Report’un sunucusu Max Keizer, o zamanlar kripto dünyasını şaşırttı ve bunun “yeni bir bitcoiner eğitimi” olduğunu söyledi.

Amerikalı Milyarder İş Adamının Bitcoin Hakkındaki Görüşleri Değişti
Max Keiser

- Sponsorlu Reklam-

Dalio, önceki BTC saldırıları için özür dilemek için kamuoyuna hatalı olduğunu haykırmamış olsa da birkaç gün önce fikirlerinde bazı değişimler olduğunu vurguladı. Ayrıca, dengeli ve çeşitlendirilmiş bir portföyün önemini vurgularken, Bitcoin’in bir yatırım portföyündeki yerini kanıtladığını ve bu tür varlıkların çeşitlendirilmesini sevdiğini söyledi.

Yine de Dalio, BTC sahiplerinin bile altın gibi diğer varlıklara yatırım yapmaları gerektiğini savundu.

İlginizi çekebilir: İşte Kripto Piyasasında Yaşanan Düşüşün Arkasındaki Neden

Keizer Bu Değişimi Gerçekten Tahmin Etti mi?

Yukarıda belirtildiği gibi, Max Keizer, Dalio’dan gelen potansiyel değişikliği ilk ima edenlerden biriydi. Efsanevi eski yatırımcı tarafından yapılan son olumlu yorumların ardından, Keizer raporunun sahibi şunları söyledi:

“Hedge fon endüstrisi çok rekabetçidir. Dalio söylediğine inansın ya da inanmasın, Bitcoin’in büyüsü fiyat yükseldikçe onu yörüngesine çekiyor. Ray Dalio artık Bitcoin’indronlarından biridir. Bitcoin küresel para standardı ve 100 trilyon dolarlık piyasa değeri olma yolunda ilerlemeye devam ederken bu tarz fikir değişiklikleri gayet normal.”

Keizer BTC’nin bir diğer ateşli eleştirmeni Peter Schiff için de benzer şeyler düşünüyor. Ancak Keizer, önceki tüm saldırganların da protokolün algoritmaları tarafından matematiksel olarak görüldüğü üzere yakın zamanda U dönüşü yapacaklarına inanıyor.

(Visited 25 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 61,216.00 3.38%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,170.25 3.46%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 481.37 5.92%
cardano
Cardano (ADA) $ 2.02 2.45%
solana
Solana (SOL) $ 197.45 3.25%
xrp
XRP (XRP) $ 1.06 3.82%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 42.99 2.01%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.296002 24.57%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000075 32.91%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 41.32 1.24%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 63.88 1.63%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 30.60 2.31%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 25.28 1.32%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 189.59 3.04%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.84 1.02%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.92 9.80%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 125.83 1.66%