Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaBitcoinAltın Bitcoin Karşısında Cazibesini Yitiriyor!

Altın Bitcoin Karşısında Cazibesini Yitiriyor!

- Sponsorlu Reklam-
altin bitcoin karsisinda cazibesini yitiriyor 6021167e5ab18

Rosenberg Research’ün baş ekonomisti ve stratejisti David Rosenberg, ana akım yatırımcılar fonları değerli metalden ve önde gelen kripto varlığına yönlendirirken Bitcoin’in altının pazar payını tükettiğini ortaya koyuyor.

Rosenberg, Fox Business’a verdiği röportajda, geleneksel yatırımcıların fonlarını altına yatırmak yerine Bitcoin’i tercih ettiğini söylüyor .

Bitcoin çılgınlığı, normalde altın piyasasına gidecek olan fonların değerini düşürmüş görünüyor.”

Rosenberg Research’ün baş ekonomisti Bitcoin’in, ons başına yaklaşık 1.800 dolar olan altının mevcut değerini yaklaşık %10 düşürdüğünü ekliyor. Rosenberg’e göre, geleneksel yatırımcılar Bitcoin’e akın etmeseydi altın ons başına en az 200 dolar daha değerli olacaktı.

CME Group’un genel müdürü ve baş ekonomisti Blu Putnam da geçtiğimiz günlerde benzer duyguları dile getirdi. Bir Bloomberg Finans ve Piyasalar videosunda Putnam, sarı metalin talebe dayalı çıktısının, onu Bitcoin’e karşı dezavantajlı duruma düşürdüğü konusunda uyarıyor.

“Altının Bitcoin’de yükselen bir rakibi var gibi görünüyor. Altının mevcut fiyat aralığı göz önüne alındığında, artan üretimin 2021 yılının bir özelliği olması muhtemel gibi duruyor. Bunun aksine Bitcoin ise, Bitcoin madenciliği kurallarına dayanan sıkı bir şekilde kontrol edilen arza sahip.”

Putnam, altının hisse senetleriyle daha yakından ilişkili hale geldiğini ve riskten kaçanlar için onu daha az çekici hale getirdiğini ekliyor.

“Ayrıca altının küresel politik riske karşı bir önlem olarak çekiciliğini yitiriyor olabileceğini de fark ettik. 2017-2020 döneminde, altın fiyatındaki çoğunlukla yükseliş ve ara sıra düşüşler, her şeyden çok doğrudan Fed politika değişimlerine bağlı görünüyordu. Hisse senetleri aynı itici güce tepki verdiğinden, altın-öz sermaye ilişkisi biraz daha yakından ilişkili hale geldi ve altının güvenli liman cazibesini zayıflattı.”

 

dailyhodl

(Visited 4 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 61,014.00 2.04%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,893.46 0.57%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 467.67 1.91%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.18 1.58%
 • solanaSolana (SOL) $ 162.95 1.98%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.78 1.4%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.237730 0.73%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 36.67 1.55%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.75 1.54%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 188.10 1.21%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 58.23 1.84%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.52 0.75%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 625.20 0.57%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.52 3.6%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003655 0.71%