Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaBitcoinAlman devi fonlarına Bitcoin ekliyor

Alman devi fonlarına Bitcoin ekliyor

- Sponsorlu Reklam-

bitcoin fonu, bitcoin fiyatı

Frankfurt merkezli varlık yönetimi şirketi Union Investment, çeşitli fonlarına Bitcoin ekleyecek .

Kıdemli emtia portföy yöneticisi Daniel Bathe, Bloomberg’e verdiği röportajda tahsisin %2 ile sınırlı olacağını söyledi:

Özel yatırımcılar için bir kısım fonlara maksimum %1 ila %2 gibi küçük miktarlarda Bitcoin eklemeyi düşünüyoruz.

Union Investment, Bitcoin riskini dördüncü çeyrekten itibaren artırmayı planlıyor, ancak şu an için sabit bir tarih bildirilmiyor.

Yönetimi altında 368,2 milyar avro varlığa (kabaca 437 milyar dolar) sahip olan şirket, ilk olarak 2021’in başlarında Bitcoin’e adım attı. Firma, karma yatırım fonlarından birine en büyük kripto para biriminin değerini izleyen delta-bir sertifikaları ekledi. (Privat Fonds Flexibel Pro).

Bitcoin, fonun ağırlıklı olarak hisse senetlerinin (%80.32) hakim olduğu 352 milyon dolarlık portföyünün %1’inden daha azını oluşturuyor .

Kurumlar için baraj kapakları açılıyor

2 Ağustos tarihinde yürürlüğe giren yeni yasa, Alman kurumsal fonların Bitcoin’e kendi portföylerinin yüzde 20’sine kadar yatırım yapabilmelerine imkan tanıyor.

Hareket, tahminen 415 milyar doların potansiyel olarak dijital varlıklara akabileceği göz önüne alındığında, Avrupa’da kurumsal fon akışına yönelik büyük bir adım olarak müjdelendi.

- Sponsorlu Reklam-

Anaslitler, bu gelişmenin muhafazakar bir yaklaşım sergileyen Alman fonlarının kriptolarda ani bir sıçramaya neden olmayacağını ifade ediyorlar.

Bir değer deposunu tanımak

Bathe, Avrupa’nın 2020’nin sonlarında Wall Street’i ele geçiren “değer deposu” öyküsünü yakaladığını iddia ediyor :

Bu eğilimin giderek Avrupa’ya da geldiğini gözlemliyoruz. Buna hazırlıklı olmak istiyoruz.

Birçoğu, Bitcoin’i dünya çapında niceliksel genişleme nedeniyle kesin bir enflasyon koruması olarak görüyor.

Bu arada negatif faiz oranları nedeniyle, bazı Alman bankalarının müşterilerinin  mevduatlarını reddettiği bildiriliyor .

(Visited 44 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kaynakutoday
metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 61,178.00 1.02%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,912.41 0.8%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 470.67 2.42%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.19 1.54%
 • solanaSolana (SOL) $ 166.49 3.04%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.38 2.75%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.237933 0.93%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 37.17 1.99%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 27.06 1.35%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 186.73 2.64%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 58.22 0.1%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.56 1.27%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 624.90 2.97%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.52 1.4%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003681 0.73%