Perşembe, Ekim 28, 2021
gzhsfau
Ana SayfaKriptopediADAX nedir? Cardano ağındaki yeni proje gelecek vadediyor

ADAX nedir? Cardano ağındaki yeni proje gelecek vadediyor

- Sponsorlu Reklam-

ADAX, ADAX nedir, ADAX fiyatı, ADAX yorum, ADAX inceleme

ADAX, Cardano ekosistemindeki işlemleri tamamen merkezi olmayan ve gözetimsiz bir şekilde kolaylaştıran otomatik bir likidite protokolüdür.

ADAX’ın emir defteri yoktur. Proje, yatırımcılar için tüm aracıları, karmaşıklığı ve hantal prosedürleri denklemden çıkararak kullanıcılara sansür veya varlıkları üzerinde kontrol kaybı olmaksızın sınırsız ticaret özgürlüğü sağlıyor.

Yatırımcılar, tokenlerin tam kontrolünü elinde tutar ve alım-satımların merkezi bir borsada olduğu gibi kaydedilebilmesi için özel anahtar şifrelerinden vazgeçmeleri gerekmez.

ADAX hangi hizmetleri sunuyor?

Likidite protokolü, yatırımcılar için öncelikle ERC20 dönüştürücü hizmeti sunuyor. ERC20 dönüştürücü, token veren kuruluşlar (tokenlerinin Cardano’ya geçişini sağlamak isteyen kuruluşlar) ve kullanıcıları (token sahipleri) için ERC20 tokenlerini Cardano ağına geçirmeleri için tasarlanmış bir araçtır. Kullanıcılar, Ethereum tokenlerini yalnızca birkaç tıklamayla dönüştürebilir ve bu tokenler, taşıdıklarında, Cardano ağında aynı değere sahip ve tıpkı bir ERC20 gibi çalışan özel bir yerel tokene çevrilir. Ayrıca, Cardano iki yönlü dönüştürülebilirlik sunar, böylece kullanıcı daha sonraki bir aşamada bunu yapmak isterse, tokenlerini Cardano’da yakarak kaynak ağa taşıyabilir.

ADAX, ADAX nedir, ADAX fiyatı, ADAX yorum, ADAX inceleme

Ayrıca, proje mevcut likidite havuzlarıyla ilgili bazı sorunlar üzerine çözümler sunuyor. Likidite sağlayıcıları, havuza sağladıkları hacimle doğru orantılı bir pay aldıkları için daha yüksek ödüller için düşük hacimli varlıklara likidite sağlama konusunda bir teşvike sahiptir. Öte yandan, çoğu durumda bu yeterli bir ödül değildir, çünkü düşük hacimli varlıklarda kalıcı kayıplar çok yaygındır, bu da bazen likidite sağlayıcıları için risk/ödül dengesini bozmaktadır. ADAX ise bu sorunu çözebilecek farklı bir likidite havuz modeli ile çalışıyor.

İlginizi çekebilir: Cardano fiyatı yeşil: Güncellemeye son 4 gün!

ADAX yol haritası neleri içeriyor?

- Sponsorlu Reklam-

ADAX, ADAX nedir, ADAX fiyatı, ADAX yorum, ADAX inceleme

Likidite protokolü projesi, 3 fazdan oluşuyor. 2021’in 3.çeyreğinde ilk faz gerçekleşiyor ve bu aşamada projenin halka arzı, marka bilinirlik kampanyası ve Cardano akıllı sözleşmeye geçiş adımları gerçekleşecek.

İkinci faz, 2021 yılını 3.çeyreğinde gerçekleşecek ve bu aşamada likidite ana çerçevesi oluşturulacak, taka için ana çerçeve geliştirilecek ve platform resmi olarak kullanıma sunulacak.

Son faz olan üçüncü faz, 2022 yılının ilk çeyreğinde gerçekleşecek ve bu aşamada son olarak IOHK ERC20 köprü entegrasyonu, zincirler-arası destek ve beyaz-etiket çözümü hayata geçirilecek.

İlginizi çekebilir: Bitcoin fiyatı bir anda yükselişe geçti: FED açıklaması geldi, dolar zayıflıyor

ADAX nereden alınabilir?

ADAX/BTC, ADAX/ETH, ADAX/ADA ve ADAX/USDT pariteleri şu anda yalnızca bir kripto kitlesel fonlama platformu ve borsası olan ExMarkets’de listelenmektedir. Yatırımcılar, ilgili platforma giderek ADAX tokenini satın alabilir.

Yazının yazıldığı sırada ADAX/USDT, 1.55 dolardan işlem görmekle birlikte son 24 saat içerisinde %44 oranında artış gösterdi.

İlginizi çekebilir: Bitcoin, milyarderlerin dikkatini çekiyor: Ünlü yatırımcının yatırımı açıklandı

(Visited 342 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 60,722.00 3.06%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,134.69 3.43%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 477.54 5.94%
cardano
Cardano (ADA) $ 2.03 4.69%
solana
Solana (SOL) $ 195.56 4.90%
xrp
XRP (XRP) $ 1.06 5.41%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 42.70 4.15%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.29659 28.84%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.00007 34.89%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 41.42 3.29%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 63.77 4.05%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 30.50 3.73%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 25.20 2.72%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 187.00 2.83%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.83 2.03%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.91 14.13%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 126.74 4.77%