Çarşamba, Ekim 20, 2021
gzhsfau
Ana SayfaAltcoinADA fiyatı yükseliş sinyalleri mi veriyor? Sermaye girişleri arttı

ADA fiyatı yükseliş sinyalleri mi veriyor? Sermaye girişleri arttı

- Sponsorlu Reklam-

ADA, Cardano, Solana

Akıllı sözleşme platformu Cardano (ADA), haftalık zaman diliminde büyük girişler kaydettiği için kurumsal yatırımcıların dikkatini çekiyor.

Dijital varlık yönetimi şirketi CoinShares’in yeni bir raporuna göre, ADA’nın pazar payı, kurumsal yatırımcılardan gelen önemli bir sermaye akışının ardından artıyor.

“Cardano (ADA), bu hafta rekor düzeydeki en büyük para girişi olan 1.01 milyon dolarlık bir giriş gördü ve pazar payını yüzde 0.15’e çıkardı.”

ADA, yılın başından bu yana kurumsal yatırımlarının 55 milyona yükseldiğine ve sadece birkaç hafta içinde değerini neredeyse ikiye katladığını yatırımcılara gösterdi.

CoinShares, altcoinlerin yükseltişte olduğunu ve yönetim altındaki varlıklar (AUM) açısından tüm zamanların en yüksek seviyelerine yaklaştığını ekliyor.

“Altcoinler (Ethereum dahil) şu anda toplam dijital varlık AuM’nin %32’sini temsil ediyor, bu yıl Mayıs ortasında belirlenen %35 rekoruna yakın ve Ocak 2018’de görülen %30’luk seviyeleri aşıyor.”

Altcoinler arasında Ethereum, yönetim altındaki varlıkların aslan payını, yaklaşık 14.27 milyar doları veya dijital varlık pazar payının yaklaşık dörtte birini kaplıyor.

- Sponsorlu Reklam-

“Ethereum geçen hafta toplam 17 milyon dolar giriş gördü ve son 16 haftanın sadece 7’sinde çıkış gözlemlendi. Ethereum’un pazar payı %25’te sabit kalıyor.”

ADA girişleri arttı, akıllı sözleşme platformları popülerlik kazanıyor

ADA, Cardano, Solana

Akıllı sözleşme blok zincirleri Solana ve Polkadot ayrıca her biri 3 milyon doların altında giriş kaydetti.

“Hem Solana hem de Polkadot, sırasıyla 2.7 milyon dolar ve 1.5 milyon dolarlık girişlerle devam etti. Solana, Bitcoin Cash’in AuM’sini geride bıraktı ve şu anda toplam 15.7 milyon dolar değerinde.”

Binance Coin (BNB) ve Ripple (XRP), genel altcoin eğilimine karşı hareket etti ve 3.3 milyon dolar ve 300.000 dolar değerinde çıkış yaşandı.

Bitcoin’e gelince, CoinShares kurumların sermayeyi önde gelen kripto para biriminden uzaklaştırmaya devam ettiğini söylüyor.

Bitcoin, toplam 3.8 milyon dolarlık çıkışla art arda 8.hafta çıkışları gördü. Son 16 haftanın 14’ünde çıkış oldu.”

İlginizi çekebilir: Bitcoin dominans düşüşe geçti: Altcoin sezonunun fitili ateşlendi

(Visited 169 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 63,827.00 3.01%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,856.69 1.54%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 483.77 0.67%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.10 1.63%
 • solanaSolana (SOL) $ 156.52 0.4%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.42 0.82%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.243352 1.57%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 38.10 4.95%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.99 0.54%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 186.72 1.19%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 57.34 2.86%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 26.01 0.03%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 614.60 0.01%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.46 2.26%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003588 0.47%