Perşembe, Ekim 28, 2021
TR Unsafe SG Сloudminer static v2 970x250 Custom size 1
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainABD’nin Kripto Para Birimlerine Bakışı: İşte Son Durum!

ABD’nin Kripto Para Birimlerine Bakışı: İşte Son Durum!

- Sponsorlu Reklam-

Dolar, ABD, Biden, BTC, Bitcoin, Kripto Para

Biden yönetimi, meclis üyeleri ve merkez bankası çalışanları, dijital varlıklardaki son dalgalanmanın ortasında toplantılarda bir araya gelerek kripto para birimlerinin ortaya çıkardığı yeni zorluklarla başa çıkmaya çalışıyor.

Beyaz Saray yetkililerine, Hazine Bakanlığı’ndaki kariyer personeli tarafından bu ayın başlarında kripto para birimlerinin oluşturduğu riskler hakkında bilgi verildiği söylendi.

Konu, Federal düzeydeki düzenleyicilerle Bakanlığın Para Birimi Denetleme Bürosu ve Tüketici Mali Koruma Bürosu (CFPB) ile yapılan görüşmelerde gündeme geldi. Öte yandan, bu tartışmalar Hazine Bakanı Janet Yellen gibi üst düzey yetkililer düzeyinde gerçekleşmedi.

Bazı kişiler, bürokratların yasadışı veya terör faaliyetlerini finanse etmek için kripto para birimlerinin kullanılıp kullanılmayacağını tartışırken kripto para piyasaları ile ilgili potansiyel “boşlukları” incelediklerini söyledi. Ayrıca, kripto para birimi satın alan ortalama bireysel yatırımcılar için bazı korumaların gerekli olup olmadığını da tartıştılar. Beyaz Saray ve Hazine Bakanlığı da, vergiden kaçınma konusuna yönelik daha geniş bir çabanın parçası olarak kripto para birimini hedef tahtasına oturtuyor ve bu konuda adımlar atıyor.

İnsanlar risklerin en azından izlenmeye değer olduğunu düşünüyor. Ayrıca, Federal düzenleyiciler şu an için kripto piyasalarındaki vahşi dalgalanmaları, finansal piyasalardaki istikrarı daha geniş bir çapta tehdit edecek kadar sorunlu bir faktör olarak görmüyor.

Beyaz Saray, Hazine Bakanlığı ve CFPB sözcüleri konu hakkında resmi bir açıklama yapmaktan kaçınıyor.

İlginizi çekebilir: Guggenheim/Scot Minerd: Yeni Kripto Bitcoin ve Ethereum’un Yerini Alacak!

ABD Kongresinde Kripto Paralar Konuşulmaya Başlandı

- Sponsorlu Reklam-

Dolar, ABD, Biden, BTC, Bitcoin, Kripto Para

Merkez Bankası yetkilileri ve meclis üyeleri, kripto piyasaları önemli ölçüde değiştiren politikalar hakkında daha fazla konuşmaya başladılar. Temsilciler Meclisi, federal düzenleyicilere kripto para birimleri için kanunları incelemeleri ve açıklığa kavuşturmaları yönünde talimat veren iki partili Senato yasasını kabul etti ve bir üst merciiye gönderdi.

Merkez Bankası’nın yönetim kurulu üyesi Lael Brainard, merkez bankası tarafından oluşturulan ve yönetilen bir dijital para biriminin potansiyel faydaları hakkında makale yayınladı. Devlet tarafından işletilen bir dijital para birimi, anlık dijital işlemlere daha güvenli bir alternatif sunarak kripto para birimlerinin pazar payını azaltabilir.

İdeolojik olarak merkez-sol pozisyonunda konumlanan düşünce kuruluşu American Progress’den bankacılık uzmanı Gregg Gelzinis, kripto para birimleri hakkında şunları söyledi:

“Kripto para birimleri, finansal sistemin daha büyük bir parçası haline geliyor ve düzenleyiciler, bankalar ve diğer finansal kurumlar onunla daha fazla iç içe geçtikçe, bu piyasanın düzenleyici çerçevemizle nasıl kesiştiği konusuyla ilgilenmeliler.”

KPMG’nin baş ekonomisti Constance Hunter ise düzenlemeler hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“Düzenleme, uzman olmayan kişilerin uzman olmadıkları çeşitli şeylere güvenmelerine izin verir. Bu, ister tıp alanında olsun ister finans piyasaları olsun… Ancak düzenleyicilerin kripto paraları incelemesi gerçeği, içsel değer bakımından büyük bir tehlike işaretidir.”

İlginizi çekebilir: Popüler Analist: Zayıf Eller Satıyor! BTC Yeni Bir Ralli İçin Hazır

(Visited 246 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 61 times, 3 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 61,261.00 3.80%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,232.75 6.01%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 489.43 7.51%
cardano
Cardano (ADA) $ 2.01 2.13%
solana
Solana (SOL) $ 198.01 4.38%
xrp
XRP (XRP) $ 1.07 4.40%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 42.67 3.05%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.335819 37.62%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000069 1.14%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 42.94 5.87%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 63.96 1.71%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 30.35 3.12%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 25.26 1.89%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 188.75 3.12%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.86 1.64%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 2.01 12.69%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 128.33 3.61%