Perşembe, Ekim 28, 2021
TR Unsafe SG Сloudminer static v2 970x250 Custom size 1
Ana SayfaAltcoinABD'li Uzman: Ethereum 10 Bin Doları Görebilir!

ABD’li Uzman: Ethereum 10 Bin Doları Görebilir!

- Sponsorlu Reklam-

Bitcoin, Ethereum, Kripto para, PayPal, Blok zincir

ABD’li Uzman Spencer Noon, Ethereum’un 10 Bin Doları görebileceğini söyledi. Kripto para uzmanı Noon, Twitter hesabından, Ethereum’un 10.000 doları aşacağına dair çeşitli analiz ve açıklamalar yaptı, 10 noktaya dikkat çekti.

Noon, Ethereum blok zincirinin, diğer blok zincirlerine göre daha fazla ağ ücreti elde ettiğine dikkat çekiyor. Bu durumun Ethereum’a olan talebi artırdığını ve seyrini olumlu yönde etkilediğini belirtiyor.

Bitcoin ve PayPal’ı Geride Bıraktı

İkinci olarak, kripto para yatırım fonu DTC Capital’in eski başkanının, Ethereum ağı ile ilgili söylediği sözlere dikkat çekiyor. Buna göre Ethereum blok zincir ağı PayPal’dan 12 kat, Bitcoin’den ise neredeyse iki kat değerli.

“Ethereum blok zinciri günlük ortalama 30 milyar dolar değer ortaya koyuyor. Bu durum onu Bitcoin’den ve diğer tüm blok zincirlerinden daha değerli kılıyor. Bunu bağlama oturtmak için PayPal zincirinin  günlük hacminin 2,5 milyar dolar olduğunu ifade etmek istiyorum” dedi.

Bitcoin, Ethereum, Kripto para, PayPal, Blok zincir

Noon’a göre Ethereum’un 10.000 dolara doğru olan yolculuğunda üçüncü işaret ise, aktif cüzdan sayılarının istikrarlı bir şekilde yukarı doğru tırmanması ve geçtiğimiz hafta tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) aşması.

“Ethereum, günlük 625.000 aktif adrese sahip ve tırmanmaya devam ediyor. Bunun Ethereum’un yeni bir zirveye doğru olan yolculuğunda önemli bir işaret olduğunu düşünüyorum.” 

- Sponsorlu Reklam-

Bitcoin, Ethereum, Kripto para, PayPal, Blok zincir
Kaynak: Spencer Noon / Dune Analytics / Twitter

Dördüncü işaret ağırlıklı olarak Ethereum ağına dayanan merkezi olmayan finans (DeFi) projelerinin 65 milyar dolarlık hacme ulaşması ve bunun da Ethereum’un “kurumsal düzeyde finansal teknoloji” olduğunu göstermesi.

Beşinci işaret ise Ethereum ağına bağlı olan stabil koinlerin arzının artmasıdır.

“Ethereum, 50 milyar dolarlık olağanüstü bir stabil koin arzına sahip, günlük 500.000 farklı gönderici günde ortalama 20 milyar dolar değerinde alışveriş işlemi gerçekleştiriyor.”

Bir diğer önemli göstergenin ise, Ethereum ağında bulunan merkezi olmayan borsaların (DEX’ler) hacim açısından geleneksel merkezi borsalara rakip olmaya başlaması olduğunu söylüyor.

Bitcoin, Ethereum, Kripto para, PayPal, Blok zincir
Kaynak: Spencer Noon / Dune Analytics / Twitter

Yedinci işaret ise, Wrapped Bitcoin (WBTC) ve pBTC gibi Bitcoin destekli Ethereum tokenlerinin de hızla popülerlik kazanması. Noon, bu konuyla ilgili olarak “Ethereum, Bitcoin de dahil olmak üzere tüm varlıklar için bir vakum haline geldi.” dedi.

Bitcoin, Ethereum, Kripto para, PayPal, Blok zincir
Kaynak: Spencer Noon / Dune Analytics / Twitter

Sekizinci işaret olarak,  Ethereum ağında kendine yer bulan NFT’ler sektörü. Noon, son aylarda büyüyen NFT piyasası projelerinin çoğunun Ethereum ağına bağlı olduğuna dikkat çekiyor. Bu durumun Ethereum’un seyrine olumlu yansıyacağını düşünüyor.

“Ethereum ağındaki NFT’lerin satışları şu anda 600 milyon doları aştı bu durum Ethereum’un kullanım alanının yaygınlaştığını bir işareti.” 

Noon’un dokuzuncu işareti Ethereum tabanlı Polygon ağıyla ilgili. Analist, Polygon (MATIC), geliştiricilerin Ethereum ağının üzerine birlikte çalışabilir blok zincirleri oluşturmasına ilişkin projelere dikkat çekti.

“Polygon’da şu anda günde ortalama 1 milyon işlem yapılıyor ve orada 2 milyar dolardan fazla likiditeye sahip olan Aave de dahil olmak üzere çok sayıda DeFi mavi çip projesini başlattı bu durum Ethereum’u uzun vadede daha güçlü bir konuma getirecektir.”

Son olarak Noon, Ethereum’un yaklaşan EIP 1559 güncellemesine dikkat çekiyor. Merakla beklenen güncellemenin Ethereum’a daha fazla yatırımcıyı çekebileceğini vurguluyor.

“3 aydan daha kısa bir süre içinde, EIP-1559 güncellemesi hayata geçirilecek ve muhtemelen her yıl yüz milyonlarca değerinde Ethereum’un yakılmasıyla sonuçlanacak bu durum uzun vadede Ethereum’u daha stabil ve güvenli bir yatırım yapacak.” 

AnyConv.com E0OnQQHX0AQctJ1
Kaynak: Spencer Noon / Dune Analytics / Twitter

İlginizi çekebilir: Ünlü Analist, %1000 Artma Potansiyeli Olan 4 Altkoini Açıkladı!

(Visited 7 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 59 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 61,379.00 4.34%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,173.07 4.37%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 486.89 7.06%
cardano
Cardano (ADA) $ 2.02 2.56%
solana
Solana (SOL) $ 197.67 4.48%
xrp
XRP (XRP) $ 1.06 3.35%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 42.67 2.85%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.321002 31.52%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000072 9.90%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 42.46 6.23%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 63.47 2.01%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 30.29 2.86%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 25.17 1.59%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 188.38 2.98%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.87 2.06%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.96 7.34%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 126.83 2.86%