Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainABD'li Dev Banka Kripto Para Piyasasına Adım Atıyor

ABD’li Dev Banka Kripto Para Piyasasına Adım Atıyor

- Sponsorlu Reklam-

kripto, bitcoin, btc, altcoin

Wells Fargo, görünüşe göre, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini kucaklamaya hazırlanıyor. Bankanın Yatırım Enstitüsü Başkanı Darrell Cronk, Business Insider’a bildirdiğine göre banka, kalifiye yatırımcılar için aktif olarak yönetilen bir kripto para birimi platformu kurma stratejisini değerlendiriyor ve devreye almayı planlıyor.

Bu tür bir ürünü yerleştirme çabalarının aylardır devam ettiği ve büyük olasılıkla önümüzdeki ayın ortasında başlayacağı bildiriliyor.

Yeni ürün görünüşte birçok kripto para biriminin etkisinde kalacak olsa da Cronk, özellikle Bitcoin gibi deflasyonist bir varlığın azalan arz dinamikleri, ekibinin onu sunmakla ilgilenmesinin bir nedeni olduğunu vurguluyor.

Business Insider’a verdiği demeçte Cronk; “Herhangi bir şeyin arzını düşürdüğünüzde, talep sabit kalsa bile fiyatı artırmalıdır” dedi ve Bitcoin’in Dolar gibi enflasyonist varlıklar üzerindeki değer önerisinin temel bir açıklamasını yaptı:

“Zamanla, insanlar kripto para birimlerine daha aşina hale geldikçe ve bu kripto para birimleri daha yaygın hale geldikçe, doğal olarak talebin de artacağını düşünüyorum. Bunun son on yılda oldukça tutarlı bir şekilde gerçekleştiğini gördük. Ancak salgın sırasında iyice hız kazandı çünkü tüm platformlar daha fazla dijitalleşti.” 

Bitcoin’in inişli çıkışlı seyri, Wells Fargo için oldukça dramatik bir giriş olacak. Bankada, müşterilerin Temmuz 2019’a kadar, kripto para birimi işlemleri yapmalarına izin verilmiyordu. Ancak aynı zamanda, Wells Fargo’nun bu ani çıkışı, rakiplerinin çoğalmasını da sağlayacak.

Bilindiği üzere Goldman Sachs ve JPMorgan da müşterileri için, Bitcoin yatırım yapmalarını sağlayacak benzer ürünleri sunmaya çalışıyor.

(Visited 159 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 61,195.00 1.29%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,892.52 0.95%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 467.41 1.08%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.19 1.38%
 • solanaSolana (SOL) $ 163.60 2.93%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.75 2.32%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.238022 0.07%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 36.55 1.38%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.63 2.12%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 187.60 1.27%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 58.27 1.92%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.57 1.51%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 626.62 0.74%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.54 1.25%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003648 0.79%