Pazar, Ekim 17, 2021
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainAbd'de Yaşanan Gelişmeler Yatırımcıların Altın Kararlarını Nasıl Etkiledi

Abd’de Yaşanan Gelişmeler Yatırımcıların Altın Kararlarını Nasıl Etkiledi

- Sponsorlu Reklam-
abdde yasanan gelismeler yatirimcilarin altin kararlarini nasil etkiledi 602127077ddb1

Geçen hafta Abd’de başlayan gösterilerde hem senatoya hem de kongreye yapılan baskın olaylarında beş kişi hayatını kaybetti. Başkan Trump’ın görev süresi bitmeden bir hafta önce görevinden azledilmesi tartışmaları ve en önemlisi, pandemi kötüleştikçe ekonominin daralmaya devam ettiğini gösteren veriler geçen haftanın önemli başlıklarıydı.

Bireylerin aşılama süreci başlamış olsa bile, çok daha bulaşıcı olduğu düşünülen yeni bir virüs mutasyonu, salgının pek çok kişinin umduğu kadar hızlı azalmadığını gösteren temel faktörlerden biri oldu.

Birçok analistin görüşüne göre yukarıda bahsettiğimiz çok sayıda olay, piyasa katılımcıları tarafından mantıklı bir tepkiyle karşılanmadı. ABD hisse senetleri değer kazanmaya devam ediyor ve bu süre içinde yeni rekor seviyelere ulaştı. Pandeminin bir noktada sona ereceğine dair gerçek bir iyimserlik olduğu gerçeğinin ışığında, piyasa katılımcıları yaşanan bu gelişmeleri tamamen hafife almış olduğu gerçeği ortaya çıkıyor.

Küresel salgın ne kadar uzun süre devam ederse, ülkeler için o kadar fazla mali teşvik ihtiyacı doğuracaktır. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde açıklanan son kurtarma paketinin de gelecekte daha büyük miktarlarda borç yaratacağı aşikardır. Abd’de büyüyen bütçe açığı ile ilgili son raporlar endişe verici olup salgından önce bile, Başkan Trump’ın eylemleri, tarihteki herhangi bir başkanın en büyük üçüncü bütçe açığı artışıyla sonuçlanan bir ulusal borç yaratmıştır.

New York Merkez Bankası’ndan alınan verilere göre Abd’nin ulusal borcu, Trump’ın görevde olduğu süre boyunca neredeyse 7,8 trilyon dolar arttı. 

Ulusal borç ve bütçe açığındaki artışa eklenen muazzam işsizlik ile birlikte devam eden salgın, Amerika Birleşik Devletleri’ni alarma geçirmek için samimi ve makul bir neden olarak ortaya çıkıyor ama yatırımcılar riskli varlıklara yatırım yapmayı sürdürüyorlar. Son dönemde ABD hisse senetleri rekorlar kırarken aslında yatırımcıların güvenli varlık olan altından vazgeçerek, iyimser bir beklenti içinde yollarına devam ettiklerini bize kanıtlıyor.

 

- Sponsorlu Reklam-


abdde yasanan gelismeler yatirimcilarin altin kararlarini nasil etkiledi 60212708bd69d

ve

abdde yasanan gelismeler yatirimcilarin altin kararlarini nasil etkiledi 60212708ec561

(Visited 1 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 60,963.00 2.16%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,894.20 0.59%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 467.59 2.46%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.18 1.83%
 • solanaSolana (SOL) $ 162.79 1.83%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 42.68 1.47%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.237561 0.83%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 36.60 1.7%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 26.78 1.68%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 187.90 1.31%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 58.36 2.18%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 27.47 0.59%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 624.40 0.73%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.51 3.15%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003649 1.06%