Pazartesi, Ekim 25, 2021
gzhsfau
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainABD Temsilciler Meclisi Dijital Varlıklarla İlgili Çalışma Grubu Oluşturuyor

ABD Temsilciler Meclisi Dijital Varlıklarla İlgili Çalışma Grubu Oluşturuyor

- Sponsorlu Reklam-

ABD Temsilciler Meclisi Dijital Varlıklarla İlgili Çalışma Grubu Oluşturuyor

ABD Temsilciler Meclisi, Salı günü Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesinden yapılan bir basın açıklamasına göre, dijital varlıklarla ilgili bir bölüm de dahil olmak üzere, iki partili birkaç yasayı onayladı.

2021 Yenilik Engellerini Kaldırma Yasası ( HR 1602 ) olarak bilinen yasa tasarısı ilk olarak temsilcilerden Cumhuriyetçi Patrick McHenry ve Demokrat Stephen Lynch Tarafından Mart ayında tanıtıldı.

Mevzuat, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) temsilcileriyle bir dijital varlık çalışma grubu kurmayı amaçlıyor.

Açıklamaya göre grubun amacı, yeniliği teşvik etmek için düzenleyiciler ve özel sektör arasında işbirliğini sağlamak olduğu belirtiliyor. Tasarı şartlarına göre kongre, tasarı geçtiği tarihten itibaren 90 günlük bir süre içinde çalışma grubunu oluşturacak.

Mevzuatın kapsayıcı amacı, SEC’in dijital varlıklar üzerinde ne zaman yargı yetkisine sahip olduğunu, ne zaman menkul kıymet olarak kabul edildiğini ve CFTC’nin dijital varlıkların emtia olarak sınıflandırılması durumunda nihai bir söz hakkı olduğu hususunu netleştirmeyi amaçlıyor.

Çalışma grubuna hükümet dışından temsilciler de katılacak. Bu temsilciler bir finansal teknoloji şirketinden, bir finansal hizmetler kuruluşundan ve finansal teknolojiyi kullanan küçük işletmelerden seçileceği ifade ediliyor. Ayrıca yatırımcı koruma grupları, yetersiz hizmet alan işletmelerdeki yatırımları destekleyen kuruluşlar ve en az bir akademik araştırmacı da dahil edilecek.

Cumhuriyetçi temsilci McHenry konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

- Sponsorlu Reklam-

 “Bu, düzenleyicilerimiz ve piyasa katılımcılarımız arasındaki diyaloğu açmanın ve gerekli netliğe geçmenin ilk adımıdır”

(Visited 1 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kaynakcoindesk
metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,893.00
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,230.36
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 489.99
cardano
Cardano (ADA) $ 2.18
solana
Solana (SOL) $ 218.38
xrp
XRP (XRP) $ 1.10
polkadot
Polkadot (DOT) $ 43.98
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.267952
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000039
terra-luna
Terra (LUNA) $ 43.25
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 68.22
chainlink
Chainlink (LINK) $ 32.67
uniswap
Uniswap (UNI) $ 26.67
litecoin
Litecoin (LTC) $ 197.47
algorand
Algorand (ALGO) $ 2.00
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.68