Salı, Ekim 19, 2021
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainABD Senatosu Finans Komitesi Yellen'ın Adaylığını Destekledi

ABD Senatosu Finans Komitesi Yellen’ın Adaylığını Destekledi

- Sponsorlu Reklam-
abd senatosu finans komitesi yellenin adayligini destekledi 602125deb5e47

FED eski Başkanı Janet Yellen, Hazine Bakanı adaylığını kazanmaya bir adım daha yaklaştı. 

Senato Finans Komitesi, Cuma sabahı Yellen’in adaylığını oybirliğiyle onaylayarak Senatoda oylamasına zemin hazırladı. Cumhuriyetçi Senatör Chuck Grassley, GOP’un (Cumhuriyetçi Parti) desteğinin yeni yönetim altında “iki partili” bir karar alma mekanizmasına katkıda bulunacağını umduğunu ifade etti.

Cumhuriyetçiler, Yellen’i politik duruşlarının birçoğuna katılmamalarına rağmen desteklediklerini açıkladılar.

Komite üyeleri, Cuma günü Yellen’in atamasını onaylamak için Senato’da tam bir oylama yapılmasını planladı, ancak henüz bu atama gerçekleşmedi.

Yellen’ın Hazine Bakanlığı onaylandığı takdirde, Başkan Biden Kabinesinin kilit bir üyesi olacak ve ekonomik konular ve maliye politikası konusunda baş danışman olarak hareket edecek. Aynı zamanda göreve gelen ilk kadın Hazine Bakanı olacak.

Salı günü Senato’daki onay toplantısında Yellen, Covid-19 kriziyle ilgili “büyük eylem” çağrısında bulundu.

“Ekonomistler her zaman aynı fikirde değiller, ancak şu anda bir fikir birliği olduğunu düşünüyorum: Daha fazla önlem alınmazsa, şimdi ve daha uzun vadede sancılı bir durgunlukla birlikte önemli ekonomik yaralar alabiliriz.”

Kripto para dünyası, Yellen’in adaylık sürecini yakından takip ediyor. Eski Fed başkanı, dijital varlıklar hakkında kafa karıştıran açıklamalar yapmıştı. Bir yandan Bitcoin ( BTC ) ve diğer dijital varlıkları, küresel işlemlerin optimize edilmesinde önemli bir yenilik olarak lanse ederken, diğer yandan kara para aklama ve yasadışı finansman rolü nedeniyle kripto paralarla ilgili endişelerini dile getirmişti.

- Sponsorlu Reklam-

Trump yönetiminin son günlerinde, o zamanki Hazine Bakanı Steven Mnuchin’in kripto cüzdanlarını hedef alan yeni düzenlemeleri, kripto para endüstrisi için ağır bir endişeye yol açmıştı.

Başkan Biden, göreve gelir gelmez tüm federal kurumların kural koyma sürecini askıya aldı ve Trump dönemi politikalarının ilerlemesini etkili bir şekilde engelledi. Önerilen kripto cüzdanı düzenlemesi bunların arasındaydı.


abd senatosu finans komitesi yellenin adayligini destekledi 602125e1eb8a5

ve

abd senatosu finans komitesi yellenin adayligini destekledi 602125e22794c

cointelegraph

(Visited 1 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

metin demir
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici pozisyonunda görev almıştır. 2020 yılında sektöre veda eden Demir, Blockchain teknolojisi hakkında yazmaktan zevk alan kripto para meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 61,301.00 2.7%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,746.04 0.88%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 480.49 4.18%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.13 0.67%
 • solanaSolana (SOL) $ 156.99 0.65%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 40.98 1.36%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.251713 9.13%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 35.87 0.98%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.53 0.52%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 185.32 3.08%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 55.47 1.53%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 25.70 0.92%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 605.75 1.33%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.49 4.52%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003594 1.17%