Salı, Ekim 19, 2021
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainABD Çin Savaşı : Çin'in kripto yasağı neden göz ardı edildi?

ABD Çin Savaşı : Çin’in kripto yasağı neden göz ardı edildi?

- Sponsorlu Reklam-

 

 

çin, abd, kripto

Çin hükümeti tarafından zorlanan kripto karşıtı gündem, Çin’in bir bütün olarak sektörü öldürmeyi dört gözle beklediği anlamına gelmiyor. Ancak bunun yerine, bir Bloomberg makalesinde belirtildiği üzere, Çin aslında ABD ile rekabet etmek için hızla gelişen endüstriyi kendi kontrolü altına almaya çalışıyor olabilir.

Ülkedeki kripto para işlemlerine getirilen kısıtlamalardan sonra Çin, kripto para işlemlerinin vatandaşları tarafından kullanılmasından memnun olmayan ülkeler listesine katıldı. Buna karşılık, El Salvador gibi ülkeler Bitcoin’i yasal bir ihale haline getirdi.

ABD’de kripto para ticareti endüstrisi

Dünyanın diğer ucunda, ABD Çin Bitcoin yasağından sonra daha fazla fırsat görüyor. Sec’in son eylemi, regülatörün sektörü kontrol etme planları hakkında bir açıklamaydı. En azından şu anda kripto paranın bir ödeme aracı olarak kullanımını kısıtlamayı amaçlamıyor.

Bitcoin’deki son %1,600’lük boğa koşusundan sonra, ABD’deki finansal kurumlar dijital varlıklar endüstrisinin üzerine daha fazla eğilmeye ve müşterilerini buna çekmeye başladı. Büyük olasılıkla, regülatörün artan aktivitesinin nedeni bu durumdur. Sektör üzerindeki tam kontrol sayesinde, daha fazla kurumsal yatırımcı 2 trilyon dolarlık pazara girebilecek ve nispeten pazarda güvende hissedebilecek.

ABD’deki kurumsal yatırımcıların desteği ve Çin piyasasının (çok sayıda yerde kripto para madenciliği yasağından sonra daha da kötüleşen) önemsizliği, yine de nispeten sakin bir piyasa tepkisine neden oldui; %15’lik bir düşüşten sonra neredeyse az bir sürede düzeldi.

Dijital yuan ve Bitcoin karşılaştırması

- Sponsorlu Reklam-

Çin, Bitcoin’e karşı bir mücadele içinde değil, sadece kendi dijital ödeme yöntemini tanıtmaya çalışıyor. Piyasada rekabet ortamı olmadan, dijital yuan ülkedeki ödeme için tek araç olacak ve tüm dijital varlıklar endüstrisini Çin Halk Bankası’nın kontrolü altında kalacak.

(Visited 110 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

KaynakU.today
kurbaga
Cryptoman
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Cryptoman 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. İyi düzeyde İngilizce bilen Cryptoman, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 62,036.00 0.79%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,752.70 2.64%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 484.84 3.06%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.13 1.46%
 • solanaSolana (SOL) $ 157.10 1.99%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.17 2.37%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.246364 3.36%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 35.81 1.41%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.62 0.98%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 185.72 1.11%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 55.47 0.87%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 25.70 3.08%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 610.92 0.02%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.48 1.84%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003581 0.65%