Çarşamba, Ekim 20, 2021
gzhsfau
Ana SayfaKripto Para Ve BlockchainKarar verildi! Tam 60 kripto para borsası kapatılacak

Karar verildi! Tam 60 kripto para borsası kapatılacak

- Sponsorlu Reklam-

kripto para borsası

Güney Kore’deki düzenleyiciler, 60 kripto para borsası için hizmetlerini kısmen veya tamamen durdurmalarını istedi. Ayrıca müşterileri Cuma gününe kadar bu konuda bilgilendirmeleri istendi.

İlgili kripto para borsaları ise Güney Kore’deki yetkililerin düzenlemeleri uygulamadıkları için kapanacak. Söz konusu düzenlemeler ise gelecek hafta yürürlüğe girecek. 

Kripto para borsalarının çalışmaya devam edebilmesi için 24 Eylül’e kadar kara para aklamayla mücadele kurumu olan Finansal İstihbarat Birimi’ne kaydolmaları gerekecek. Ayrıca gerçek isimli banka hesapları sunmak için bankalarla ortak olmaları da aranan şartlar arasında yer alacak.

Öte yandan G.Kore’deki yüzlerce kripto para borsası arasından sadece bir avuç dolusu, yeni AML yönergelerine göre gereksinimleri karşılamayı başardı. Kalan diğer yüzlerce küçük ve orta kripto para borsası ise hizmetlerini kapatmaya hazırlanıyor.

Ülkenin Finansal Hizmetler Komisyonu’nun (FSC) baş düzenleyici organı bir bildiride şunları söyledi:

“Hizmetlerin bir kısmının veya tamamının kapatılması gerekiyorsa, (borsalar) müşterilere kapanıştan en az yedi gün önce beklenen kapanış tarihini ve para çekme prosedürlerini bildirmelidir.”

İlginizi çekebilir: En iyi altcoin listesini açıkladı! 10 farklı altcoin yükselişini durduramayacak

Güney Kore’de kripto para borsasına baskılar artıyor

- Sponsorlu Reklam-

Güney Kore, bu yıl Ocak ayında kabul edilen ve ülkede faaliyet gösteren kripto borsalarının kara para aklamayla mücadele yetkililerine kaydolmasını ve bir lisans almasını gerektiren yeni bir AML yönergesi yayınladı. Bir lisans almak için ise, bu borsaların katı KYC politikalarını yerine getirmesi gerekiyor.

İlk tarih, düzenleyicilerin katı politikaları yeniden gözden geçireceği umuduyla, borsaların çoğunun yerine getiremediği Mart ayında belirlendi. Ancak FSC, uyum politikalarından herhangi bir taviz vermeden son tarihi Eylül ayına kadar uzattı. Sonuç olarak, küçük ve orta ölçekli kripto borsalarının çoğu, tüm uyumluluk gereksinimlerini karşılayamayacakları için kapanmak zorunda kalacak. 

İlginizi çekebilir: SHIB, Coinbase Pro listelemesi ile atağa kalktı

(Visited 864 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

KaynakCoingape
hayrunisabayar
Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 64,113.00 1.07%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,867.81 0.51%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 485.76 2.8%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.10 2.68%
 • solanaSolana (SOL) $ 156.55 1.38%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.50 0.31%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.243458 3.26%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 38.41 4.16%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.94 2.06%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 187.37 2.61%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 57.57 2.05%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 26.11 0.44%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 613.94 1.06%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.46 3.71%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003601 1.66%