Çarşamba, Ekim 20, 2021
gzhsfau
Ana SayfaKripto Para Ve Blockchain3 Dev kripto şirketleri için 75 milyon dolarlık fon oluşturdu

3 Dev kripto şirketleri için 75 milyon dolarlık fon oluşturdu

- Sponsorlu Reklam-

kripto, yatırım

SBI, Sygnum, Azimut, başlangıç yatırımlarına yönelik kripto şirketleri için 75 milyon dolarlık VC fonu oluşturdu.

Fon, DLT, DeFi ve RegTech araçları oluşturmaya odaklanan şirketlere yatırım yapacak.

AB ve Asya’daki kripto girişimlerine 75 milyon dolar akıtacak üç büyük finansal hizmet firması tarafından Singapur merkezli yeni bir risk sermayesi fonu kuruldu.

Japonya’nın SBI Grubu, İsviçre’nin Sygnum Bankası ve İtalya’nın Azimut Grubu, endüstride “gelecek vaat eden şirketlerin büyümesini hızlandırmak” amacıyla fonu Değişken Sermaye Şirketi olarak birleştirdi.

Çarşamba günkü bir basın açıklamasına göre, SBI’den Ven Capital, fonun birincil fon yöneticisi olarak görev yapacak, fonun yatırım stratejisi ise ağırlıklı olarak blok zinciri geliştiren A Serisi öncesi ve A Serisi şirketlere odaklanacak .

Dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) altyapısı, merkezi olmayan finans ve düzenleyici teknoloji araçlarına dahil olan şirketler de fonun yatırımının hedefi olacak.

Fon, yıldan bugüne tüm küresel risk sermayesi finansmanının yaklaşık %6’sına tekabül eden ve yayın başına geçen yılın aynı dönemine göre %1’in biraz üzerinde artış gösteren kripto endüstrisinin risk sermayesi girişlerinin bir parçasını arıyor.

- Sponsorlu Reklam-

SBI Ven Capital CEO’su Ryosuke Hayashi, “DLT ve dijital varlıklar, ana akım benimsemenin dönüm noktasında” dedi. “Finansal hizmetler ve tedarik zinciri yönetimi gibi çeşitli sektörlerde verimsizlikleri azaltma ve yeni yeteneklerin kilidini açma potansiyeline sahipler.”

SBI Group, bağlı şirketi SBI Digital Asset Holdings aracılığıyla, SBI kurucusu ve CEO’su Yoshitaka Kitao’nun firmasının “kesinlikle” bir kripto ortak girişimini büyük bir kazanç kapısına dönüştüreceğini söylediğinde bu yıl ciddi bir şekilde başlayan sektöre yatırımı hzlandırdı. SBI. SBI, kârlı küresel kripto pazarlarına girmek isteyen borsalar ve bankalarla anlaşmalar imzalamaya devam etti.

Şubat ayında Sygnum , firmayı ve müşteri tabanını büyütmek ve Avrupa ve Asya’da yeni pazarlara açılmak için kullanılan SBI Digital Asset Holdings’ten önemli bir “sekiz haneli” ABD doları yatırımı aldı.

Sygnum, İsviçre bankacılık lisansına sahip bir dijital varlık finans firması olup, kriptoda Azimut ile olan bağlantıları, İtalyan fon yöneticisinin Sygnum’un borsada hisse listelemeye karşı blok zincirli alternatifini denemeye başladığı geçen yılın Kasım ayına kadar uzanıyor.

(Visited 121 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Kaynakcoindesk
kurbaga
Cryptoman
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Cryptoman 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. İyi düzeyde İngilizce bilen Cryptoman, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 64,113.00 1.07%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,867.81 0.51%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 485.76 2.8%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.10 2.68%
 • solanaSolana (SOL) $ 156.55 1.38%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.50 0.31%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.243458 3.26%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 38.41 4.16%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.94 2.06%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 187.37 2.61%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 57.57 2.05%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 26.11 0.44%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 613.94 1.06%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.46 3.71%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003601 1.66%