Perşembe, Ekim 28, 2021
TR Unsafe SG Сloudminer static v2 970x250 Custom size 1
Ana SayfaAltcoin3 Altkoin BTC Düzeltmesinden Sonra Patlamaya Hazırlanıyor

3 Altkoin BTC Düzeltmesinden Sonra Patlamaya Hazırlanıyor

- Sponsorlu Reklam-

altkoin, boğa rallisi, BTC düzeltmesi, XLM, TRX, IOTA

Orta ölçekli 3 altkoin şu an yaşanan Bitcoin (BTC) düzeltmesinde dikkat çekmeye devam ediyor. BTC düzeltmesinden sonra patlayacağı düşünülen 3 altkoin ve gösterdiği işaretler ise şöyle sıralanıyor:

IOTA kırılmanın beklendiği simetrik üçgen içinde işlem görüyor

IOTA, BTC’ye karşı Aralık 2020’den bu yana yukarı yönlü hareket ediyor. Bu yukarı yönlü hareketi sonrasında ise Mayıs 2021’in başında 3.500 satoshi bölgesinin üzerine çıkmayı başardı. Daha sonra, desteğini doğrulamak için düzeltme yaptı. O zamandan beri de yukarı doğru hareket etmeye devam ediyor.

IOTA grafiğine bakıldığında bir sonraki en yakın direnç seviyeleri 5,450 ve 6,550 satoshi’de yer alıyor. Bunlar ise 0.5 ve 0.618 Fib geri çekilme seviyeleri ve en son gerçekleşen aşağı yönlü hareketten ölçülüyor. MACD, RSI ve Stochastic Oscillator göstergelerinin artıyor oluşu da fiyatın bu seviyelere doğru artması olasılığını destekliyor.

IOTA, altkoin, kripto para, IOTA/BTC
IOTA/USD Paritesi Kaynak: Trandingview

Boğa Rallisi Gelebilir

IOTA/USD paritesi boğa rallisinin gelebileceğini gösteriyor. Token 16 Nisan’dan bu yana azalırken, beş dalga boğa oluşumunun dördüncü dalgasında yer almaya devam ediyor. Dördüncü dalga ise artık simetrik bir üçgen şeklini aldı. Beklenen fiyat kırılırsa ve boğa koşusu gerçekleşirse; bir sonraki en yakın direnç seviyeleri sırasıyla 3.30 dolar ve 4.25 dolarda yer alıyor olacak.

Şu anki verilere baktığımızda ise IOTA/BTC paritesinde 3.500 satoshi alanı geri alındı.
Bu sebeple IOTA/USD simetrik bir üçgen içinde işlem görmeye devam ediyor.

XLM, yükselen bir paralel kanaldan çıkmaya çalışırken yukarı doğru hareket ediyor

- Sponsorlu Reklam-

Stellar (XLM), BTC’ye karşı yıl başından bu yana yukarı yönlü hareket ediyor. Dört başarısız denemeden sonra, geçen hafta 1.050 satoshi direnç alanından kaçmayı başardı. Bir sonraki direnç alanları ise 2.000 ve 3.000 satoshi’de yer alıyor. Teknik göstergeler yükselişe geçerek yukarı yönlü hareketin devamını destekliyor. Özellikle 70’in üzerindeki RSI ve Stochastic Oscillator göstergelerinde yine boğa belirgin olarak görünüyor.

XLM/BTC, XLM, BTC, altkoin, kripto
XLM/BTC Paritesi Kaynak: Trandingview

XLM/USD paritesinde fiyat, yükselen bir paralel kanal oluşturmaya çalıştığını gösteriyor. 23 Nisan’dan bu yana, düzeltmeyi tamamladıktan sonra yukarı doğru hareket etmeye devam ediyordu. Sonuç olarak, mevcut yukarı yönlü hareketin zirvesi için en olası hedef 0,94 dolarda yer alıyor. Ancak hareket uzarsa, olası hedefler sırasıyla 1.10 dolar ve 1.30 dolar seviyesinde bulunuyor.

Şu anki verilere baktığımızda ise XLM/BTC paritesinde 1.050 sats’lık direnç alanından çıkış yapıldığını görüyoruz. XLM/USD çiftinde ise yükselen paralel kanaldan çıkmaya çalışıyor.

XLM/BTC, XLM, BTC, kripto, altkoin
XLM/USD Paritesi Kaynak: Trandingview

TRX simetrik bir üçgen içinde işlem görüyor ve bir kırılma bekleniyor

Tron (TRX), BTC karşısında 31 Mart’tan bu yana hızlandırılmış bir şekilde yukarı yönlü hareket ediyor. Kısa bir süre sonra, 222 sats bölgesinden kaçmayı ve yeni destek bölgesini doğrulamayı başardı. Teknik göstergeler ise boğa rallisini gösteriyor.

MACD göstergesi ters boğa sinyali verirken RSI, gizli yükseliş sapması oluşturuyor. Bu nedenle, tokenin 315 ve 465 satoshi’de bir sonraki direnç alanına doğru ilerlemesi bekleniyor.

TRX, BTC, kripto, altkoin, TRX/BTC
TRX/BTC Paritesi Kaynak: Trandingview

Dördüncü Dalga Muhtemel Görünüyor

TRX/USD için fiyat hareketi IOTA’ya oldukça benzer görünüyor. TRX simetrik bir üçgenin içinde işlem görüyor. Ayrıca, bu durumun boğa dürtüsünde dördüncü dalga olması muhtemel görünüyor.

Yukarı yönlü hareketin zirvesi için potansiyel hedefler sırasıyla 0.226 dolar ve 0.288 dolarda yer alıyor. Ancak, henüz ulaşılamayan dördüncü dalganın tam altına bağlılar. Bu nedenle, gerçek tabana göre biraz ayarlanması ihtimaller dahilinde yer alıyor.

TRX/USD, TRX, kripto, altkoin
TRX/USD Paritesi Kaynak: Trandingview

Tüm bunların yanı sıra; TRX/BTC 222 satoshi direnç alanını geri almaya çalıştı. Bu hareket sonrasında ise TRX/USD simetrik bir üçgen içinde işlem görüyor.

İlginizi çekebilir: Bitcoin ve Ethereum Kullanım Ücretleri Düştü

(Visited 166 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

hayrunisabayar
Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 61 times, 3 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 61,445.00 4.28%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,196.96 5.30%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 488.45 7.66%
cardano
Cardano (ADA) $ 2.02 3.03%
solana
Solana (SOL) $ 198.66 5.47%
xrp
XRP (XRP) $ 1.06 4.24%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 42.72 3.38%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.31492 29.83%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000073 6.75%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 42.26 4.93%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 63.71 2.20%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 30.39 4.22%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 25.23 2.41%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 188.56 3.15%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.87 1.86%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 2.04 13.67%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 127.40 3.07%