Salı, Ekim 19, 2021
Ana SayfaBitcoin19 Temmuz: BTC, ETH, ADA, DOGE fiyat analizi

19 Temmuz: BTC, ETH, ADA, DOGE fiyat analizi

- Sponsorlu Reklam-

BTC, ADA, ETH, DOGE

Bitcoin (BTC), bugün 31.000 dolarlık desteği aşağı yönlü kırdı ve bu durum birçok farklı altcoinde büyük satışlara neden oldu. Bitcoin’deki aşağı yönlü kırılım, Grayscale Fonu’nda yer alan 16.000 BTC değerindeki hisselerin kilidinin açılmasının konuşulduğu bir dönemde gerçekleşti.

Kripto para birimlerindeki satışlar, artan COVID-19 vakalarına ilişkin daha geniş riskten kaçınma hissinden de kaynaklı olabilir. Dow Jones Sanayi Endeks Ortalaması Pazartesi günü 800 puanın üzerinde düşüş yaşayarak yılın en büyük düşüş hareketini sergiledi.

Öte yandan, düşüş ortamında olumlu ifadeler genelde göz ardı edilir. Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein CNBC’ye verdiği bir röportajda, bir Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) düzenleyiciden onay alma olasılığının yüksek olduğunu belirtti.

Sonneshein, ETF başvurularından birine yeşil ışık yakılmasının yalnızca bir zaman meselesi olduğunu söyledi. Ayrıca, koşullar uygun olduğunda GBTC’nin bir ETF’ye dönüştürüleceği de röportajda belirtildi.

BTC/USDT

Boğalar, son dört gün boyunca 31.000 dolarlık desteği savundu ancak güçlü bir toparlanma sağlayamadı. Bu, talebin daha yüksek seviyelerde azaldığına işaret ediyor.

BTC, ADA, ETH, DOGE
Kaynak: Tradingview

- Sponsorlu Reklam-

Ayılar satışlarını güçlendirdiler ve fiyatı bugün 31.000 doların altına çektiler. 30.000 dolarda küçük bir destek bulunuyor ancak aşağı yönlü bir kırılım BTC/USDT çiftini 28.000 dolara doğru geri çekebilir.

Her iki hareketli ortalama da düştü ve RSI 38 seviyesinin altına indi. Bu da en yakın direnç noktasının artık aşağı yönde hareket ettiğini gösteriyor.

Boğalar, 30.000 dolarlık desteği kolayca terk etmeyebilir. Eğer güçlü bir toparlanma sağlanırsa ve fiyat 31.000 doların üzerine çıkartılırsa, daha düşük seviyelerde akümülasyon önlenecektir. 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (32.966 dolar) üzerinde bir kırılma ve kapanış, yükselişin ilk işareti olabilir.

İlginizi çekebilir: Kripto borsası WazirX’e şok bildirim

ETH/USDT

Ethereum (ETH) toparlanma girişimi, 18 Temmuz’a ait mumdaki uzun fitilden anlaşılacağı gibi 20 günlük EMA’da (2.034 dolar) duvara çarptı. Bu, olumsuzluğun piyasaya halen hakim olduğunu ve ayıların 20 günlük EMA’ya yapılan rallilerde satış yaptığını gösteriyor.

BTC, ADA, ETH, DOGE
Kaynak: Tradingview

Satıcılar şimdi fiyatı 1.723,74 dolarda yer alan kritik desteğin altına düşürmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa satışlar ivme kazanabilir ve ETH/USDT çifti düşüş trendine devam edebilir.

Aşağı yöndeki bir sonraki destek 1.536 dolarda yer alıyor ve parite bu desteğe tutunamazsa 1.293 dolara kadar geri çekilebilir.

Öte yandan, fiyat 1.724 dolardan yükselirse, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarmaya çalışacak. 50 günlük basit hareketli ortalama (2.245 dolar) üzerinde bir kapanış ve kırılma, trendde olası bir değişikliğe işaret edebilir.

İlginizi çekebilir: Kripto borsaları kapitülasyona hazırlanıyor: Lider varlık tekrar yükselecek mi?

ADA/USDT

Cardano (ADA) 16 Temmuz’da 1.19 dolarlık desteğin altında kapanış yaptı. Boğalar ayıları tuzağa düşürmeye ve fiyatı 18 Temmuz’da 1.19 doların üzerine çıkarmaya çalıştı ancak daha yüksek seviyelere erişemediler. Bu, ayıların rallilerde satış yapmaya devam ettiğini gösteriyor.

BTC, ADA, ETH, DOGE
Kaynak: Tradingview

Ayılar, bugün satışlarını güncellediler. Satıcılar fiyatı 1.10 doların altına düşürürlerse, ADA/USDT çifti kritik 1 dolarlık desteği yeniden test edebilir. Bu seviye son birkaç ayda birkaç kez tutuldu, bu nedenle boğalar onu tekrar agresif şekilde savunacaklardır.

Güçlü bir toparlanma, 1 dolarlık destekte birikimin sonucunda gelebilir. Öte yandan, ayılar fiyatı 1 doların altına çekerse, uzun bir likidasyon meydana gelebilir. Bu, 0.80 dolara ve ardından 0.68 dolara düşüşün önünü açabilir.

İlginizi çekebilir: Davadaki küçük zafer sonrası balinalar tekrar suya daldı!

DOGE/USDT

Dogecoin (DOGE), 17 Temmuz’da 0.15 dolar desteğinden sıçradı ancak boğalar 0.21 direncini kıramadı. Günlük mum çubuğundaki uzun fitil, ayıların 0.21 dolar seviyesini agresif bir şekilde savunduğunu gösteriyor.

BTC, ADA, ETH, DOGE
Kaynak: Tradingview

0.21 doların üzerine çıkmadaki başarısızlık, fiyatı kritik 0.15 dolarlık desteğin altına çekebilir. Ayılar bunu başarırlarsa, satış yoğunlaşabilir ve DOGE/USDT çifti 0.10 dolara ve ardından 0.07 dolara düşebilir.

Bu varsayımın aksine, fiyat 0.15 dolardan geri dönerse, parite tekrar 0.21 dolara yükselebilir ve birkaç gün boyunca fiyat aralığına bağlı kalabilir. 20 günlük EMA’nın (0.21 dolar) üzerinde bir kapanış ve kırılma, alıcıların geri dönüş yapmaya çalıştıklarının ilk işareti olabilir.

İlginizi çekebilir: Kripto para yasası TBMM’ye geliyor, işte tarihi

(Visited 225 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 56 times, 1 visits today)
 • bitcoinBitcoin (BTC) $ 61,802.00 1.37%
 • ethereumEthereum (ETH) $ 3,752.11 0.95%
 • binance-coinBinance Coin (BNB) $ 482.57 2.99%
 • cardanoCardano (ADA) $ 2.13 0.9%
 • solanaSolana (SOL) $ 156.51 1.43%
 • polkadotPolkadot (DOT) $ 41.02 1.54%
 • dogecoinDogecoin (DOGE) $ 0.247436 5.17%
 • terra-lunaTerra (LUNA) $ 35.96 0.13%
 • uniswapUniswap (UNI) $ 25.48 0.93%
 • litecoinLitecoin (LTC) $ 185.45 1.12%
 • avalanche-2Avalanche (AVAX) $ 55.53 0.31%
 • chainlinkChainlink (LINK) $ 25.65 2.72%
 • bitcoin-cashBitcoin Cash (BCH) $ 609.34 1.02%
 • matic-networkPolygon (MATIC) $ 1.49 2.59%
 • bittorrent-2BitTorrent (BTT) $ 0.003593 0.66%