Pazartesi, Ekim 25, 2021
gzhsfau
Ana SayfaAltcoin19 Nisan: BTC, ETH, BNB, XRP, DOGE Fiyat Analizi

19 Nisan: BTC, ETH, BNB, XRP, DOGE Fiyat Analizi

- Sponsorlu Reklam-

19 Nisan: BTC, ETH, BNB, XRP, DOGE Fiyat Analizi

Güçlü yükseliş trendlerinde en iyi strateji, fiyat aşırı satış koşullarından hızla yükseldiğinde kâr satışları yapıldığı için önemli düşüşlerde satın almaktır. Bu, 18 Nisan’da yatırımcıların daha düşük seviyelerden BTC ve altkoin satın alma fırsatlarını yakaladıkları için gerçekleşmiş gibi gözüküyor.

Bununla birlikte, hiçbir pazar düz bir çizgide ilerleyemez. Pazarlarda hızlı bir zengin olma fırsatı gördüğünde yüksek kaldıraç kullanan spekülatörleri saf dışı bırakmak için periyodik düzeltmeler ve konsolidasyon aşamalarına ihtiyaç duyulur.

Dogecoin (DOGE) fiyatındaki keskin artış ve geçen hafta Reddit’deki Dogecoin ve diğer altkoin gruplarındaki takipçi sayısını artışı, kolay yoldan zenginlik elde etmeyi hayal eden acemi yatırımcıların piyasalara akın ettiğini gösteriyor.

19 Nisan: BTC, ETH, BNB, XRP, DOGE Fiyat Analizi
Kaynak: Coin360

Bu yatırımcı sınıfı, genellikle bir yükseliş trendine giren en son kişidir ve mantıksız satın almalar tipik olarak ani yükselişlerle sonuçlanır. Bu durumda da kısa vadeli bir zirveye sebep olur. Çünkü akıllı yatırımcılar bunu bir kâr satışı sinyali olarak görür. Deneyimsiz yatırımcı, aşağı yönlü harekette de alım yapmaya devam eder ve kayıplar arttıkça, sonunda panikleyerek tüm pozisyonu en alttan satar.

Öte yandan tecrübeli uzun vadeli yatırımcı, sabırla deneyimsiz yatırımcıların sistemden elenmesini bekler ve ardından satın almaya başlar. Yatırımcılar, fırsat kaçırma korkusuyla (FOMO) alım satımlara kapılmak yerine doğru fırsat arayışında olmalıdır.

Bir sonraki trend hareketinin başlangıcını işaret edebilecek kritik destek ve direnç seviyelerini belirlemek için ünlü analist Rakesh Upadhyay tarafından hazırlanan 5 kripto varlığın teknik analizine bakalım.

- Sponsorlu Reklam-

Başlıklar

BTC/USDT

Bitcoin’in (BTC), 18 Nisan’da 50.477 $ seviyesinde verdiği tepki, yatırımcıların agresif düşüşlerde satın aldığını gösteriyor. Bununla birlikte, boğaların fiyatı bugün 50 günlük hareketli ortalamanın (56.486 $) üzerinde tutamaması, daha yüksek seviyelerde alım yapma konusunda tereddüdün olduğuna işaret ediyor.

20 günlük üssel hareketli ortalama (58.775 $) düşüyor ve göreli güç endeksi (RSI), ayıların geri dönüş yapmaya çalıştığını gösteren negatif bölgede. Fiyat, hareketli ortalamaların altında ne kadar uzun süre işlem görürse, 50.460 $’lık seviyeyi yeniden test etme olasılığı o kadar artar.

19 Nisan: BTC, ETH, BNB, XRP, DOGE Fiyat Analizi
Kaynak: Tradingview.com‘dan BTC/USDT

Fiyat, 50.460 $ desteğinden geri dönerse, BTC/USDT çifti birkaç gün aralığa bağlı kalabilir. Öte yandan, ayılar fiyatı 50.460 doların altına çekerse, 18 Nisan’da dipten satın alan boğalar pozisyonlarını kapatmak zorunda kalabilecekleri için satış yoğunlaşabilir. Parite, bu noktadan 43.006 $’a düşebilir.

Öte yandan, ilk güç işareti 20 günlük EMA’nın üzerinde bir kırılmanın gerçekleşmesi halinde gelecektir. Böyle bir hareket, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.849 $’ı yeniden test etme ihtimalini artıracak.

İlginizi çekebilir: 18 Nisan 2021 Bitcoin (BTC) Ani Düşüşünün Nedenleri

ETH/USDT

Ethereum (ETH), 18 Nisan’da 50 günlük SMA’ya (1.899 $) yakın bir noktaya düştü, ancak boğalar keskin düşüşü agresif bir şekilde satın alarak fiyatı 20 günlük EMA’nın (2.154 $) üzerine çıkarmayı başardı.

19 Nisan: BTC, ETH, BNB, XRP, DOGE Fiyat Analizi
Kaynak: Tradingview.com‘dan ETH/USDT

Ancak, ayılar yine fiyatı 20 günlük EMA’nın altına düşürmeye çalışırken boğalar bugün toparlanmayı devam ettirmek için mücade ediyor. Ayılar bunu yapmayı başarırlarsa, ETH/USDT çifti 2.040 $ ve ardından 50 günlük SMA’ya düşebilir. 50 günlük SMA’nın altında bir kırılma, satışı yoğunlaştırabilir ve bu da fiyatı 1.542 $’a düşürebilir.

Bu varsayımın aksine, parite mevcut seviyelerde toparlanırsa, düşüşlerde güçlü alımlar görülebilir. Boğalar daha sonra fiyatı 2.545 $’a kadar tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkarmaya çalışabilir. Bu direncin üzerindeki bir kırılma, yükselişin bir sonraki ayağını başlatabilir.

İlginizi çekebilir: Dünyanın İlk Ethereum ETF’si Onaylandı

BNB/USDT

Güçlü yükseliş trendlerinde, boğalar genellikle 20 günlük EMA’daki (454 $) düşüşleri satın alıyor ve 18 Nisan’da da bu gerçekleşti. Binance Coin (BNB), 20 günlük EMA’da tepki gösterdi ve boğalar bugün toparlanmayı sürdürmeye çalıştı.

19 Nisan: BTC, ETH, BNB, XRP, DOGE Fiyat Analizi
Kaynak: Tradingview.com‘dan BNB/USDT

Bununla birlikte, bugünün mumundaki uzun fitil, ayıların 550 $’lık direnci agresif bir şekilde savunduğunu gösteriyor. Fiyat aşağı iner ve 428 $’lık desteğin altına düşerse, aşağı yönlü hareket 348 $’a kadar sürebilir.

Öte yandan, fiyat 20 günlük EMA’dan geri dönerse ve alıcılar fiyatı 550 $’ın üzerine çıkarırsa, BNB/ USDT çifti 600 $ ve ardından 638 $’a yükselebilir. Bu direncin kırılması, 832 $’a kadar sürebilecek yükseliş trendinin bir sonraki ayağını başlatabilir.

İlginizi çekebilir: Binance CEO’su CZ, BNB’de İnanılmaz Bir Yükselişin Yaşanacağını İddia Etti

XRP/USDT

XRP, 18 Nisan’da 20 günlük EMA’nın (1.23 $) hemen altından toparlandı. Ancak alıcılar bugün toparlanmayı sürdürmekte zorlanıyor ve bu da rallilerde satışa işaret ediyor.

19 Nisan: BTC, ETH, BNB, XRP, DOGE Fiyat Analizi
Kaynak: Tradingview.com‘dan XRP/USDT

Ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına kırarsa, 1.10 $’daki %61.8 Fibonacci geri çekilme seviyesine kadar bir düşüş mümkün. Bu seviyenin altında bir kırılma, satışı yoğunlaştırabilir ve XRP/USDT çiftini 0.86 $’daki %78.6 Fibonacci düzeltmesine kadar çekebilir.

Bu varsayımın aksine, eğer boğalar fiyatı 1.56 $’ın üzerine çıkarırsa, parite 1.80 $’a ve ardından 1.96 $’a yükselebilir. Ayılar bu seviyeyi agresif bir şekilde savunabilir, ancak boğalar engeli aşabilirse, XRP’de yukarı yönlü hareketin bir sonraki ayağı başlayabilir.

İlginizi çekebilir: Mike Novogratz XRP Eleştirisini Savundu: “Ripple’a Karşı Dava Açmadım”

DOGE/USDT

Dogecoin’in 16 Nisan’daki muazzam artışının ardından, yatırımcılar 17 Nisan’da kâr satışı yaptı ve bu da fiyatı 0.23 $ seviyesindeki %50 Fibonacci geri çekilme noktasının hemen altına 0.25 $’a indirdi. Ayılar, düşüşü 18 Nisan’da uzatmaya çalıştı, ancak boğalar 0.23 $’da satın almayı sürdürdü.

19 Nisan: BTC, ETH, BNB, XRP, DOGE Fiyat Analizi
Kaynak: Tradingview.com‘dan DOGE/USDT

Boğalar bugün toparlanmaya devam etti ve fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.45 $’ın üzerine çıkarmaya çalışıyor. Eğer başarılı olurlarsa, DOGE/USDT çifti rallinin 0.63 dolara ulaşabilecek bir sonraki ayağına başlayabilir.

Bununla birlikte, ayılar muhtemelen 0.45 $ seviyesini agresif bir şekilde savunacak. Fiyat bu dirençten düşerse ve 0.35 $’ın altına gelirse, yatırımcıların rallilerde satış yaptığına işaret edebilir. Parite daha sonra birkaç gün bir aralığa sıkışabilir. Eğilim, fiyatı 0.23 $’ın altına düşürebilirse ayıların lehine bir durum oluşabilir.

İlginizi çekebilir: Dogecoin (DOGE) Artık İlk 5 Arasında!

(Visited 22 times, 1 visits today)

Bu Trendi twitter ve telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Risk Uyarısı: Trendkoin’e ait https://trendkoin.com internet sitesindeki iç ve dış piyasalara ait veri, tablo ve grafikler, bu konuda hizmet veren üçüncü kişi ya da kuruluşlardan temin edilmiş olup, Trendkoin tarafından herhangi bir maddi menfaat beklentisi olmaksızın tamamen genel anlamda bilgilendirme amacıyla sunulmaktadır. Sitemizde bulunan söz konusu veri, tablo ve grafiklerin doğrulukları tarafımızdan garanti edilmemekte ve içerikler belli bir getiri sağlanmasına yönelik olarak verilmemektedir. Bu içerikten doğacak herhangi bir maddi/manevi zarardan Trendkoin.com sorumlu tutulamaz. Sitemizde verilen bilgiler genel niteliktedir. Dolayısıyla alım satım kararlarınızı destekleyebilecek yeterli bilgiler sayfamızda olmayabilir. Sitemizde yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Sitemizde yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece sitemizde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

enes duru
Enes Duru
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu olan Enes Duru, iş hayatına bir medya şirketinde içerik üreticisi olarak başladı. Daha sonra çeşitli internet sitelerinin dijital pazarlama bölümlerinde yeni içeriklerin üretilmesi ile ilgili projelerde görev aldı. Kripto Para sektörünü uzun zamandır ilgiyle takip eden Duru, Blokchain, finans teknolojisi ve strateji oyunları hakkında inceleme yazıları yazmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

(Visited 58 times, 1 visits today)
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,561.00
ethereum
Ethereum (ETH) $ 4,222.27
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 488.99
cardano
Cardano (ADA) $ 2.18
solana
Solana (SOL) $ 214.00
xrp
XRP (XRP) $ 1.10
polkadot
Polkadot (DOT) $ 44.24
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.26534
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.00004
terra-luna
Terra (LUNA) $ 42.53
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 67.16
chainlink
Chainlink (LINK) $ 32.25
uniswap
Uniswap (UNI) $ 26.58
litecoin
Litecoin (LTC) $ 196.82
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.97
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.65