Pazar, Eylül 24, 2023
Ana SayfaEthereum (ETH Coin) HaberleriGrayscale zaferinde elde edilen ilgi kayboluyor

Grayscale zaferinde elde edilen ilgi kayboluyor

Grayscale zaferinde elde edilen ilgi kayboluyor

Glassnode adlı analist firmasının son raporuna göre, Grayscale’in SEC ile olan hukuki mücadelesinde elde ettiği zafer sonrasında piyasadaki olumlu hava hızla tükendi. Bu nedenle yatırımcıların risk alma iştahı azalmaya başladı.

Geçen hafta yargıç, SEC’in Grayscale’in Bitcoin Trust temelli bir borsa yatırım fonu (ETF) başvurusunu yeniden gözden geçirmesi gerektiği yönünde bir karar verdi. Bu haberlerin kripto piyasalarında hızlı bir yükselişe neden olduğu görüldü, ancak elde edilen kazançlar kısa sürede geri verildi.

Grayscale zaferinin hype’ı kısa sürdü

Glassnode’un yeni raporuna göre, Ethereum fiyatlarını etkileyen faktörler arasında türev piyasalarının önemli bir rol oynadığı görüldü. Grayscale’in davayı kazanmasının yarattığı hype’ın fiyat istikrarını korumak için yetersiz olduğu ifade edildi.

Analiz firması, Ethereum’un türev piyasalarındaki sınırlı hacminin, yatırımcıların sermayeyi daha riskli seviyelere taşıma konusundaki isteksizliklerini yansıttığını açıkladı. Raporda şu ifadelere yer veriliyor:

“Bu yılın başından itibaren, Ethereum opsiyon piyasalarında önemli bir artış yaşandı ve günlük işlem hacimleri %256’lık bir artışla 326 milyon dolar seviyesine yükseldi. Ancak vadeli işlem hacimleri düşüş yaşadı.

Ocak ayının başındaki günlük 20 milyar dolar seviyesinden bugün 8 milyar dolara geriledi. Sadece Şanghay güncellemesi sırasında kısa bir süreliğine günlük 30 milyar dolar seviyesine ulaşıldı. Ağustos ayı boyunca her iki piyasa için işlem hacminde önemli bir değişiklik olmadığı göz önüne alındığında, yatırımcıların likiditeyi daha yüksek risk seviyelerine taşımaya devam ettiği görülüyor.”

Grayscale zaferinde elde edilen ilgi kayboluyor
Kaynak: Glassnode

Sonuç olarak, Glassnode raporu, son birkaç haftadaki olumlu havaya rağmen, yatırımcıların kripto pazarında şu anda yüksek riskli pozisyonlara girmek istemediklerinin altını çizdi:

“Grayscale’in SEC’e karşı kazandığı zaferin etrafındaki başlangıçtaki olumlu hava kısa ömürlüydü ve Ethereum, Ağustos ayının en düşük seviyelerine birkaç gün içinde geriledi. Spot piyasalarda sermaye çıkışları devam ediyor ve türev piyasalarda likidite sürekli olarak azalıyor. Genel olarak, yatırımcılar piyasalara geri dönmekte isteksiz görünüyor ve sermayeyi daha yüksek risk seviyelerine taşımayı tercih ediyorlar.”

(Visited 72 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Ethereum hacminde düşüş: JPMorgan

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz