Cumartesi, Mayıs 21, 2022
Ana SayfaBitcoin HaberleriGrayscale, Bitcoin ETF başvurusunun onaylanması için her yolu deneyecek: SEC'e karşı dava...

Grayscale, Bitcoin ETF başvurusunun onaylanması için her yolu deneyecek: SEC’e karşı dava açabilir!

Grayscale, Bitcoin ETF başvurusunun onaylanması için her yolu deneyecek: SEC'e karşı dava açabilir!

Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, Grayscale Bitcoin Trust‘ı (GBTC) ETF’ine dönüştürmek için yapılan başvurunun reddedilmesi durumunda, şirketin SEC’e karşı yasal bir süreç başlatabileceğini ima etti.

Tüm seçenekler masada!

Grayscale’in GBTC’yi spot Bitcoin borsa yatırım fonuna (ETF) dönüştürmek için yaptığı başvurudan bir hayli uzun zaman geçti.

SEC’in diğer ETF başvurularını genel olarak reddetmeye devam etmesine yönelik Grayscale’in CEO’su, başvuruya olumsuz bir yanıt alması durumunda başka seçenekleri de değerlendirebileceklerini ima etti.

Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, 29 Mart 2022’de Bloomberg’e verdiği bir röportajda şirketin, dava seçeneklerini değerlendirip değerlendirmeyecekleri sorusuna ‘tüm seçenekler masada’ yanıtını verdi.

Sonnenshein’ın söylediklerine göre şirket, Spot Bitcoin ETF başvurusunun SEC tarafından reddedilmesi durumunda “İdari Usul Yasası (APA)’ seçeneğini değerlendirebilir. 

Bence tüm seçenekler masada. Grayscale ekibi, GBTC’yi bir ETF’ine dönüştürmek için şirketin tüm kaynaklarını kullanmaya devam ediyor. Yatırımcıların, elimizden geleni yaptığımızı ve onlar için ETF’i savunmaya devam edeceğimizi bilmeleri son derece önemli.

Asıl mesele ne zaman onaylanacağı

Michael Sonnenshein verdiği röportajda, GBTC‘nin 50 eyaletten birçok yatırımcıya sahip olduğunu belirtti. Ayrıca GBTC’nin sabırla bir ETF’ine dönüştürülmesini bekleyen 800 binden fazla yatırımcı olduğunu da dile getirdi.

Son olarak ise Sonnenshein, spot Bitcoin ETF’leri hakkında SEC’i eleştirerek sözlerini tamamladı:

Nihayetinde asıl meselenin, bir spot Bitcoin ETF’inin onaylanıp onaylanmaması değil, ‘ne zaman onaylanacağı’ olduğunu düşünüyoruz.

Yatırımcılar ezici bir çoğunlukla Bitcoin ETF’ini istiyor

Grayscale, Bitcoin ETF başvurusunun onaylanması için her yolu deneyecek: SEC'e karşı dava açabilir!

Öte yandan Grayscale, GBTC’yi spot Bitcoin ETF’ine dönüştürme adımları doğrultusunda ilk kez Ekim 2021’de SEC’e başvuruda bulunmuştu. SEC ise önerilen değişiklikleri değerlendirmek için daha uzun bir süreye ihtiyacı olduğunu söyleyerek başvuru kararını tam iki kez erteledi. Erteleme kararları ise Aralık ve Şubat aylarında alınmıştı.

SEC, Şubat ayında son kez verdiği erteleme kararında Grayscale tarafından önerilen değişiklikleri kamuoyuna oylamaya açtı. Şubat ayında yapılan bir analize göre ise SEC’in aldığı geri bildirimler, katılımcıların %95’inin değişikliği desteklediğini ortaya koydu.

Oy birliğini gören Grayscale, web sitesinin bir bölümünü yatırımcıların SEC’e yorum göndermesine teşvik etmek için ayırdı.

(Visited 226 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 29,212.00 3.25%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,957.80 2.95%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.516233 2.89%
solana
Solana (SOL) $ 49.54 4.92%
xrp
XRP (XRP) $ 0.410731 3.88%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.65 3.43%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.08366 3.56%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 2.25%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 0.000104 27.48%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 29.15 3.99%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 6.91 3.56%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.12 2.24%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 69.30 3.64%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.432425 2.82%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.636657 2.85%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.72 5.42%