Cumartesi, Haziran 25, 2022
Ana SayfaEditörün SeçimleriGrayscale Avrupa’daki ilk ETF’ini duyurdu!

Grayscale Avrupa’daki ilk ETF’ini duyurdu!

Grayscale Avrupa’daki ilk ETF’ini duyurdu!

Dünyanın en büyük dijital varlık yöneticisi Grayscale’in Avrupa borsasında işlem görecek bir fon başlatacağı bildirildi. Bloomberg Grayscale Future of Finance Index’i takip eden ETF İngiltere, Almanya ve İtalya’da yayınlanacak.

Grayscale’in Avrupa’daki ilk ETF’i

Birkaç hafta önce Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein şirketin, Avrupa pazarına genişleme isteğinden daha önce söz etmişti.

Reuters tarafından yakın zamanda paylaşılan bir rapora göre Grayscale, “Bloomberg Grayscale Future of Finance Index”i takip eden bir kripto para birimi ETF’ini tanıtacak. 

Başlangıçta ürün Londra Menkul Kıymetler Borsası, Almanya’nın Deutsche Börse Xetra’sı ve İtalya’nın Borsa Italiana’sında işlem görecek. Amerikan dijital varlık yöneticisinin Avrupa’daki ilk fonunun lansmanı 17 Mayıs’ta yapılacak.

Grayscale, Amerika Birleşik Devletleri’nde bir spot Bitcoin ETF başlatmak isteyen şirketler arasında yer alıyor. 2021 yılında Grayscale Bitcoin Trust’ı Spot Bitcoin ETF’e dönüştürmek için SEC’in onayını istemişti. 75 günlük bir gözden geçirme süresine rağmen düzenleyici, henüz bu talebe yeşil ışık yakmadı.

Bitcoin ETF’inin reddedilmesi davaya sebep olabilir 

Grayscale Avrupa’daki ilk ETF’ini duyurdu!

Grayscale, ABD’de fon sunmaya oldukça kararlı görünüyor. Yaklaşık bir ay önce CEO Sonnenshein, şirketin bu hedefi tamamlamak için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduğunu söyledi. Grayscale’in SEC’e karşı yasal işlem başlatıp başlatamayacağı sorulduğunda ise CEO, tüm seçeneklerin masada olduğundan söz etmişti.

Daha önce, Aralık 2021’de Craig Salm, düzenleyicinin ürünü reddetme konusundaki olası kararının yasalara aykırı olabileceğini savundu. Komisyonun ETF’ler hakkında net bir vizyona sahip olabileceğini, ancak bu konuda makul bir sebep göstermesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Öte yandan Grayscale’in başvurusuna ilişkin kararla ilgili sonucun Temmuz ayında açıklanması bekleniyor. Sonnenshein ise sürece dahil olan tüm katılımcıları görüşlerini birbirleriyle paylaşmaya ve her iki tarafı da tatmin edecek bir anlaşmaya varmaya çağırdı.

(Visited 240 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 21,202.00 0.25%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,206.31 2.34%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.488785 2.96%
solana
Solana (SOL) $ 40.28 2.89%
xrp
XRP (XRP) $ 0.361378 1.33%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 8.01 2.60%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.06752 0.30%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 5.81%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 20.37 2.95%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 6.95 3.87%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.51 0.30%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 58.61 5.05%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.34501 2.05%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.598037 1.43%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 4.08 3.16%