Salı, Ocak 18, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriGraph ( GRT ) önemli yatırım hamlesini duyurdu: 60 milyon dolar ayırdılar!

Graph ( GRT ) önemli yatırım hamlesini duyurdu: 60 milyon dolar ayırdılar!

graph, grt,

Graph Foundation, Startup ​​yazılım firması Semiotic AI’nın kriptografi ve yapay zeka sektörlerindeki araştırma ve geliştirme kapasitesini genişletmek amacıyla 60 milyon dolarlık sekiz yıllık bir finansman hibesi duyurdu.

Ortaklık, özellikle, ZK-SNARK‘lar gibi sıfır bilgi kanıtlarını kullanan mikro ödeme işlevleri geliştirmeye ek olarak, Graph üzerinde otomatik ve doğrulanabilir indeksleme ve sorgulama için gerekli mimariyi oluşturmaya odaklanacak.

2021 boyunca Semiotic AI, bir beta sorgu tahmin hizmetinin inşa edilmesi, bir indeksleme operasyon rolünde hizmet verilmesi, sıfır bilgi kanıtını destekleme gibi bir dizi girişimle ekosistemin büyümesine katkıda bulunmak için Graph ile birlikte çalıştı.

Bu haberle Semiotic AI, ağ üzerinde çekirdek protokol geliştiricisi olma yolunda iki altyapı platformunun izinden gidiyor. StreamingFast , Haziran ayında Graph’tan 60 milyon dolarlık bir finansman hibesi alırken, blockchain hizmet sağlayıcısı Figment’e Temmuz ayı sonlarında 48 milyon dolar verildi.

Graph‘in kurucu ortağı Brandon Ramirez, Semiotic AI’nın yapay zeka ve kriptografi kullanımı yoluyla Graph üzerinde nasıl daha fazla ölçeklenebilirlik ve ekonomik verimlilik sağlayacağına dair içgörüleri paylaştı ve şunları söyledi:

Google Deepmind’in dünyanın en iyi Go oyuncusunu yenmek ve daha sonra asırlık protein katlama problemini çözmek için kullandığı aynı AI araç setinde uzmanlaşıyorlar. Graph tamamen verilerle ilgilidir. Yapay zekanın tüm web2 ürünlerinde merkezi bir rol oynaması gibi, bu ortaklık da yapay zeka ile merkezi olmayan internetin yakınlaşmasına katkıda bulunacaktır.

Aralık 2020’de ana ağda kullanıma sunulan Graph, Web 3.0 alanında önde gelen dizin oluşturma ve sorgulama platformlarından biri olarak hızla öne çıktı. Bu yazının yazıldığı sırada ağ, Ethereum, Arbitrium ve Avalanche dahil olmak üzere 22 ağdan gelen verilerin endekslenmesini ve diğerlerinin yanı sıra ENS Etki Alanları, Bileşik V2 ve Uniswap V2 dahil olmak üzere 22.000’den fazla alt grafiğin kolaylaştırılmasını desteklemektedir.

Eylül ayının başlarında, Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, ZK-SNARK’ları önümüzdeki yılların potansiyel bir büyük teknolojik benimsenmesi olacağını lanse etti.

Semiotic AI’ın kurucu ortağı ve baş teknoloji sorumlusu Sam Green son ortaklık hakkında şu yorumda bulundu:

Bu araçlar üzerindeki Ar-Ge çabaları, tüm dünya için iletişimi ve bilgiye erişimi iyileştiren sayısız icatla sonuçlandı. Bu işbirliğinin bir sonucu olarak, benzer şekilde hem The Graph kullanıcılarına hem de daha geniş Web 3.0 topluluğuna fayda sağlayacak yeni, açık kaynaklı teknolojiler icat edeceğiz.

(Visited 182 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı: Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 41,739.00 1.42%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,124.48 3.19%
binance-coin
Binance Coin (BNB) $ 463.01 3.13%
cardano
Cardano (ADA) $ 1.44 7.62%
solana
Solana (SOL) $ 137.36 1.95%
xrp
XRP (XRP) $ 0.749306 1.91%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 24.90 3.75%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.16434 3.19%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000028 3.76%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 79.13 1.38%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 84.76 3.16%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 22.34 6.38%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 15.87 5.25%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 141.21 5.51%
algorand
Algorand (ALGO) $ 1.30 4.79%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 2.12 5.42%
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 73.25 7.00%