Ana SayfaBlockchain HaberleriGoogle Cloud flaş bir duyuruyla 11 blok zincirine daha destek verdiğini açıkladı!

Google Cloud flaş bir duyuruyla 11 blok zincirine daha destek verdiğini açıkladı!

Google Cloud flaş bir duyuruyla 11 blok zincirine daha destek verdiğini açıkladı

Google Cloud, açık veri programı BigQuery için destek verdiği blok zincirlerine 11 yeni zinciri daha eklediğini duyurdu. Söz konusu güncelleme ise Polkadot’tan Avalanche’a, Near’dan Polygon’a kadar son dönemin popüler blok zincirlerini içeriyor.

Bugün yapılan açıklamada Google Cloud, BigQuery açık veri programına 11 yeni blok zinciri eklediğini duyurdu.

Yapılan ekleme sayesinde geliştiricilerin bu ağlardan veri çekebileceklerini belirtten Google Cloud; Avalanche, Arbitrum, Cronos, Ethereum (Görli), Fantom (Opera), Near, Optimism, Polkadot, Polygon Mainnet, Polygon Mumbai ve Tron blok zincirlerini destekledi.

Daha fazla blok zinciri eklenebilir! 

Google Cloud ayrıca Bitcoin BigQuery veri setini geliştirdi ve açık kaynak blok zinciri veri setlerine Satoshi (sats) / Ordinals ağını da ekledi. Bu eklemelerin, gelen talepler doğrultusunda yapıldığı kaydedilirken; blok zinciri vakıfları, Web3 firmaları, ortaklar ve geliştiricilerin daha fazla blok zinciri incelemek istedikleri ifade edildi

Google Cloud’un küresel Web3 yöneticisi James Tromans ise şunları söyledi:

“Genellikle insanlar, ‘Bu 3 zincirde bugün kaç NFT oluşturuldu?’ veya ‘EVM zincirlerinde kaç aktif cüzdan bulunuyor?’ gibi soruları yanıtlamak istiyorlar. BigQuery’e daha fazla zincire erişim sağlamak, Web3 topluluğunun birçok soruya daha kolay cevap bulmasını sağlayacak.”

Bilindiği üzere BigQuery, kurumların büyük verileri hızlı bir şekilde analiz etmelerine olanak tanıyan ve petabayt ölçeğinde ölçeklenebilen bir analiz veri deposu olarak kullanılıyor.

(Visited 21 times, 1 visits today)

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz