Pazar, Temmuz 3, 2022
Ana SayfaKripto Para HaberleriGoldman Sachs: Kripto paraların yaygınlaşması ve kabulü fiyatları artırmayacak!

Goldman Sachs: Kripto paraların yaygınlaşması ve kabulü fiyatları artırmayacak!

Goldman Sachs, bitcoin, kripto para

Goldman Sachs stratejistleri Zach Pandl ve Isabella Rosenberg yayınlanan bir notta, Bitcoin’in tüm dünyada geniş çapta kabul görmesiyle birlikte geleneksel varlıklarla beraber hareket etme eğiliminin arttığını ve çeşitlendirme için ideal bir araç olma avantajını yok ettiğini belirtti. Stratejistler, kripto paraların global ekonomik koşullardan etkilendiğini ve merkez bankası politikalarının kripto paralar üzerinde etki yaratacağını ifade ettiler.

Bloomberg’in haberine göre, Goldman Sachs stratejistleri, Bitcoin fiyatının, başa baş enflasyon, ham petrol fiyatları ve teknoloji hisseleri ile pozitif korelasyon gösterdiğini, reel faiz oranları ve ABD doları ile negatif korelasyon gösterdiğini söylediler.

Ayrıca, kripto piyasasında yaşanan son satışların, “ana akım benimsemenin iki ucu keskin bir kılıç olabileceğinin” altını çiziyorlar. Kripto paraların değerlemelerinin artması, diğer finansal piyasa değişkenleriyle korelasyonları artırırken, varlık sınıfını elinde tutmanın çeşitlendirme faydasını azaltacağına vurgu yapıyorlar.

FED ve diğer merkez bankalarının son birkaç ayda para politikasını sıkılaştırmasıyla birlikte, reel faiz oranları yükseldi ve dolar büyük ölçüde değer kazandı. Bu durum, dijital tokenlere ve yüksek fiyatlı teknoloji hisselerine zarar veriyor. Gelişmelere bağlı olarak genel kripto piyasası değeri Kasım ayındaki zirvede 3 trilyon dolardan yaklaşık 1,6 trilyon dolara kadar düştü.

Stratejistler, “Zamanla, metaverse uygulamaları da dahil olmak üzere blok zinciri teknolojisinin daha da geliştirilmesi, belirli dijital varlıklar için bir olumlu bir rüzgar oluşturabilse de yine de bu varlıkların, merkez bankalarının parasal sıkılaştırması da dahil olmak üzere makroekonomik gelişmelerden etkileneceğini söylediler.

(Visited 74 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 19,087.69 0.80%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,062.60 1.54%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.451382 0.45%
solana
Solana (SOL) $ 32.99 0.97%
xrp
XRP (XRP) $ 0.312803 0.06%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 6.72 1.28%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.065924 2.11%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.00001 1.76%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 16.12 1.46%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 6.11 0.83%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 4.86 1.58%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 50.05 1.32%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.30635 0.34%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.479815 1.78%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 3.27 0.90%