Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaKripto Para HaberleriGensler'in Sec Başkanı Olması Halinde Xrp ve Ethereum Yatırımcılarını Neler Bekliyor?

Gensler’in Sec Başkanı Olması Halinde Xrp ve Ethereum Yatırımcılarını Neler Bekliyor?

genslerin sec baskani olmasi halinde xrp ve ethereum yatirimcilarini neler bekliyor 6021281b31a15

20 Ocak’ta göreve başlayacak yeni ABD Başkanı Joe Biden’ın, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) yönetimi için Gary Gensler’i seçeceği söylentisi son 24 saate damga vurdu. Peki bu değişiklik XRP yatırımcıları için ne anlama geliyor?

Gary Gensler, kripto para yanlısı açıklamaları ile tanınıyor. Eski bir Goldman Sachs bankacısı ve MIT Sloan School of Management’ta bir profesör olan Gensler, aynı zamanda, dünya çapında trilyonlarca dolarlık borç vermenin ölçütü olan Libor ‘a (London Inter Bank Offered Rate) hile karıştırdığı gerekçesiyle büyük yatırım bankalarının yargılanmasını da denetledi.

Gensler daha önce ABD’nin bir diğer finansal regülatörü CFTC bünyesinde başkan olarak görev almıştı. Obama yönetimi döneminde özellikle OTC piyasaları için önemli adımlar atan Gensler’ın daha önce blockchain ve kripto para dersleri verdiği de biliniyor

Xrp ve Ethereum içi riskler ne?

Gensler’ın seçilmesinin kripto para piyasası için olumlu olarak algılanıyor. Ancak bunun Ethereum ve XRP yatırımcılarını nasıl etkileyeceği konusu soru işaretlerini barındırıyor. Çünkü Gensler daha önce MIT Blockchain konferansında XRP ve Ethereum’un ABD yasalarına göre menkul kıymet statüsüne dahil olduğunu belirtmişti.

Ripple Labs ve Ethereum Foundation’ın şirket olarak görülmesi gerektiğini belirten Gensler, ETH yatırımcıları hiçte beklenmeyen haberler verebilir. Yine de Gensler’in kripto para sektörüne olumlu yaklaşımı yatırıcımları umutlandırıyor.


genslerin sec baskani olmasi halinde xrp ve ethereum yatirimcilarini neler bekliyor 6021281ca1c53

ve

genslerin sec baskani olmasi halinde xrp ve ethereum yatirimcilarini neler bekliyor 6021281ccfe16

Coindesk

(Visited 8 times, 1 visits today)

Google Haberler

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz