Ana SayfaKripto Para HaberleriGenesis iflas başvurusunda bulundu

Genesis iflas başvurusunda bulundu

Barry Silbert'in DCG imparatorluğuna son darbe

Digital Currency Groupun kardeş kuruluşu Genesis iflas başvurusunda bulundu

Genesis Global Trading kripto şirketi, bugün erken saatlerde New York mahkemesinde Chapter-11 iflas başvurusunda bulundu.

Haber, şirketin sorunlu borç verme birimi için nakit toplama girişiminde başarısız olmasının ardından geldi.

Şirket, geçen sene kripto hedge fonu Three Arrows Capital ve FTX borsasının çöküşünün ardından büyük darbe almıştı.

Mahkeme dosyalarına göre Genesis, iflas halindeki kripto şirketi 3AC’ye 2,3 milyar doların üzerinde varlık ödünç vermişti.

Alacaklılar böyle bir iflas durumunu önlemek için çabalıyorlardı.

Genesis 16 Kasım’da para çekme ve kredi işlemlerini durdurmuştu

Şirket, 4 Ocak günü müşterilerine sorunlu borç alma ve borç verme birimine bir çözüm bulmak için çalıştığını, ancak bunun için daha fazla zamana ihtiyacı olduğunu açıklamıştı. O sıralarda Genesis, türev ve spot ticaret işletmelerinin faaliyete geçtiğini de bildirmişti.

Digital Currency Group’un (DCG), Kasım ortasından beri faaliyetleri kısıtlanan Gemini de dahil olmak üzere diğer yan kuruluşların dahil olduğu hararetle karşı karşıya.

Kasım ayında şirket, acil durum fonu için 1 milyar dolarlık bir talepte bulunmuş ve Binance’ten bir satın alım talebinde bulunduğu bildirilmişti. İflas belgelerine göre şirket, toplam yükümlülükleri 1,2 milyar dolar ile 11 milyar dolar arasında değişen iflas başvurusunda 100.000’den fazla alacaklı listeledi.

12 Ocak’ta Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Gemini ve Genesis’i Gemini Earn borç verme programı aracılığıyla kayıt dışı menkul kıymet arzı ve satışı yapmakla suçlamıştı.

Ana şirket DCG, varlık yöneticisi Grayscale ve medya şirketi CoinDesk’in de sahibi. Alacaklılara 3 milyar dolardan fazla artan borcu olan DCG, CoinDesk’in bildirdiğine göre bu hafta temettü ödemelerini askıya almıştı. Ayrıca, ana şirket, Genesis’in 3AC’nin çöküşünden kaynaklanan 1 milyar dolarlık borcunu devralmak zorunda kalmıştı.

(Visited 48 times, 1 visits today)

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz