Cuma, Eylül 29, 2023
Ana SayfaKripto Para HaberleriFTX varlıklarını satmak için mahkemeden izin aldı

FTX varlıklarını satmak için mahkemeden izin aldı

FTX, kripto varlıklarını satmak için gerekli izinleri aldı.

FTX varlıklarını satmak için mahkemeden izin aldı

Kripto para borsası FTX’in, kripto varlıklarını satmak için gerekli izni aldığı duyuruldu.

FTX alacaklıları, geçen ay sunduğu teklifte kripto para borsasının satışını bir mali danışmanın gözetiminde gerçekleştirmeyi önerdi. Ayrıca, haftada sadece 100 milyon dolarlık kripto para satışı yapılmasını talep ettiler. Miktarın, belirli koşullar altında 200 milyon dolara çıkabileceği söylendi.

Yargıç John Dorsey, bugünkü duruşmada alacaklıların teklifini onayladı. FTX, kripto paralarını satmadan önce ABD Mütevelli Heyeti’ni bilgilendirmekle yükümlü olacak ve bu bilgilendirme en az 10 gün önce yapılacak.

FTX tasfiyeleri düşüşe yol açabilir

Kripto analiz firması Messari’nin verilerine göre, FTX borsasının tasfiye işlemleri altcoin fiyatlarında bir düşüşe neden olabilir.

Messari’nin raporuna göre, FTX ve Alameda şirketlerinin toplamda 37 milyon dolar değerinde Dogecoin (DOGE), 33 milyon dolar değerinde Tron (TRX) ve 22 milyon dolar değerinde Polygon (MATIC) bulunuyor. Bu nedenle, FTX’in bu varlıkları tasfiye etme kararı alması durumunda, söz konusu altcoinlerin piyasa değerlerinde bir düşüş yaşanabilir.

“Bu rakamlar, tutulan token miktarını tam olarak yansıtmamakta; bunun yerine her varlığın mevcut işlem hacmiyle orantılı miktarı temsil ediyor. Örnek olarak, FTX/Alameda’da bulunan BTC varlıkları, BTC’nin haftalık işlem hacminin yaklaşık %1’ini ifade ediyor.

Ancak, DOGE, TRX ve MATIC gibi daha likit olmayan varlıklar için, FTX’in elinde bulundurduğu 20 ila 30 milyon dolarlık haftalık işlem hacmi, piyasada daha büyük bir etkiye yol açabilir.”

FTX tasfiyeleri nedeniyle üç altcoin tehlikede
Kaynak: Messari

Messari ayrıca Alameda’nın 720 milyon dolar değerinde Solana (SOL) ve 66 milyon dolar değerinde Aptos‘a (APT) sahip olduğunu belirtti. Ancak şirket, varlıkların büyük bir kısmının hak ediş tokenlerden oluştuğunu ve bunların zamanla tasfiye edileceğinin altını çizdi.

(Visited 9 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz