Perşembe, Ağustos 18, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriFTX Token hacmi balinaların boğa olduğunu gösteriyor

FTX Token hacmi balinaların boğa olduğunu gösteriyor

FTX Token hacmi balinaların boğa olduğunu gösteriyor

Borsa dışı Ethereum balinaları bir süredir FTX Token’da boğa gözüküyor.

FTX token koltuğunu geri istiyor

FTT bir süre, en büyük Ethereum balinalarının dolar değerine göre en büyük holdingi olarak bulunuyordu. Fakat, piyasanın çöküşünde daha iyi performans gösteren diğer tokenlere yerini devretmişti.

Piyasa toparlandıkça, FTX Token’deki Ethereum balinalarının pozisyonlarının büyümeye başladığı göz önüne alındığında, bunun kısa ömürlü olacağı tahmin ediliyor.

Zirve için yarışıyor

Geçtiğimiz hafta boyunca, FTX Token’a olan ilgi tırmandı. Söz konusu durum, varlığın fiyatındaki artışın yanı sıra, FTX kripto borsasının olumlu şekilde haberlerde yer almasına bağlanabilir.

FTX Token şimdi yeniden tırmanarak dolar değerine göre, ETH dışında, en büyük üçüncü token haline geldi. FTT, listedeki Shiba Inu ve USDC gibi büyük oyuncuların gerisinde kalıyor.

Son 24 saat içinde, en büyük balinalar arasında işlem hacmi söz konusu olduğunda, en büyük üçüncü ortalamaya sahip hacmi kaydetti.

Balina aktivitesindeki artışla, en büyük Ether cüzdanlarının FTX Token varlıkları 344 milyon dolara yükseldi. Mevcut durumda token, ilk 100 Ethereum balina cüzdanının %12,3’ünü oluşturuyor.

Token aynı zamanda ortalama 698 bin dolar satın alınarak son gün içinde en çok satın alınan token oldu.

Shiba Inu ağında neler oluyor: Ekosistemden bir token %49 yükseldi, SHIB tahtını geri aldı

Shiba Inu hala Ethereum balinalarının favorisi

FTX Token, Ethereum balinaları arasındaki popülerliği artıyor da olsa, hala balinaların Shiba Inu’ya verdiği desteğin gölgesinde kalıyor.

ETH dışındaki en büyük holding olan SHIB, listede yüzde 19,2 pay veya 538 milyon dolarla yer alıyor. Piyasa koşulları nedeniyle tüm zamanların en yüksek değerindeki holdinglerinden yüzde 50’den fazla düşük de olsa, SHIB, balinalar arasında önemli bir holding olmaya devam ediyor.

Balinaların en büyük holdingi ise tabi ki ETH. USDC, balinalar tarafından tutulan ortalama 4,4 milyon dolar ile listenin üçüncü sırasında yer almaya devam ediyor.

Dolar değerine göre ilk 10 holding listesinde genellikle yer alan BEST, MANA ve MATIC yine bulunuyor.

İsviçre merkezli bir proje olan Swissborg’un (CHSB), ortalama 1,1 milyon dolarla listede 8. sırada bulunması da dikkat çekti.

(Visited 65 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 23,568.31 0.45%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,875.88 0.53%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.54196 0.13%
solana
Solana (SOL) $ 41.49 1.18%
xrp
XRP (XRP) $ 0.378578 0.84%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 8.55 0.14%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.081679 1.94%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000015 8.04%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 26.18 1.88%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.21 0.71%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 8.14 0.17%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 61.45 0.30%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.347494 0.50%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.90651 0.87%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.15 0.63%