Ana SayfaKripto Para HaberleriFTX tasfiyeleri piyasayı ne kadar etkileyebilir?

FTX tasfiyeleri piyasayı ne kadar etkileyebilir?

FTX tasfiyeleri piyasayı ne kadar etkileyebilir?

Coinbase’in kurumsal araştırma başkanı, bazı yatırımcıların endişelerini gereksiz buldu. Coinbase yetkilisi, iflas eden kripto borsası FTX’in olası tasfiyelerinin piyasayı ciddi şekilde etkileme olasılığının düşük olduğunu söyledi.

David Duong’un analizine göre, FTX’in kripto varlıklarını tasfiye etme süreci başlangıçta haftalık 50 milyon dolarlık bir satış sınırına tabi olacak ve sonraki haftalarda bu sınır haftalık 100 milyon dolara çıkacak.

Mahkeme belgeleri, FTX’in 31 Ağustos itibarıyla yaklaşık olarak 1,162 milyar dolar değerinde Solana (SOL), 560 milyon dolar değerinde Bitcoin (BTC), 192 milyon dolar değerinde Ethereum (ETH) ve 1,49 milyar dolar değerinde diğer kripto paraları elinde bulundurduğunu gösteriyor.

Duong, tokenlerin satışı için özel bir komiteye 10 gün önceden bilgi verilmesi gerektiren sıkı kontrollerin olduğunu belirtti. Ayrıca, FTX’in önceden komite onayı alması durumunda bir yatırım danışmanı aracılığıyla kripto satışlarını hedge edebileceğini söyledi.

Duong, makro düzeyde, ABD Merkez Bankası’nın bu yılın sonlarında faiz artırımı yapmayı seçse bile, 2024’ün ilk veya ikinci çeyreğinde para politikasını gevşetmesini beklediğini söyledi.

“Ağustos Aylık Görünümümüzde söylediğimiz gibi, genişletici maliye politikasının döngüsel olarak ABD ekonomisini şimdilik olağanüstü güçlü tuttuğuna inanıyoruz. Ancak sağlıklı görünen üst düzey göstergelerin altında, işgücü piyasaları zirveye ulaştı, kredi koşulları sıkılaştı, kredi gecikmeleri artıyor ve öğrenci kredisi geri ödemeleri Ekim ayında yeniden başlayacak. İkili genişleyici bir mali ve parasal rejimin, özellikle geleneksel finansal sisteme alternatif olarak Bitcoin için çok destekleyici olması gerektiğini düşünüyoruz.”

(Visited 14 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Kurumsal yatırımcılar kripto paralara rekor düzeyde yatırım yaptı

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz