Perşembe, Ağustos 18, 2022
Ana SayfaKripto Para HaberleriFTX ile rekabet kızışıyor: BlockFi'ye bir talip daha var

FTX ile rekabet kızışıyor: BlockFi’ye bir talip daha var

FTX ile rekabet kızışıyor: BlockFi'ye bir talip daha var

Kripto para piyasasında yaşanan düşüş, bazı kripto para borsalarını iflas noktasına getirirken bazılarını da oldukça güçlendirdi.

Öyle ki, Coinbase işe alımları durdururken, FTX ve Binance gibi borsalar yeni alım-satım ve ortaklıklara devam ettiğini duyurdu.

 

CNBC iddiası yalanlandı: 25 milyon dolar söz konusu olamaz

Günlerdir gündemde olan fintech şirketi BlockFi’nin çöküşü, bazı borsa ve hedge fonlarını harekete geçirdi. FTX de dahil olmak üzere şirketi satın almak isteyenler tekliflerini duyurmaya başladılar.

Dün sizlere Trendkoin olarak bildirdiğimiz üzere CNBC, FTX’in BlockFi’yi 25 milyon dolara satın almaya çalıştığını iddia etmişti. İddialardan sonra BlockFi CEO’sundan gelen yanıt ise 25 milyon dolara satışın söz konusu olamayacağı oldu.

Yani, FTX, 25 milyon dolara BlockFi’yi satın alacak iddiaları yalanlandı.

Bloomberg iddiası: Yeni talip Ledn

FTX’in bir süredir BlockFi ile ilgilendiğinin bilinmesinin yanı sıra, bir rakip daha platforma teklif sundu. FTX ile alım-satım arifesinde görünen şirketin yeni talibi Ledn oldu.

Bloomberg’in anonim kaynaklara dayandırdığı bir rapora göre Ledn, 50 milyon dolarlık öz sermaye katkısıyla 400 milyon dolara varan bir fona öncülük etmeyi teklif etti. Rapora göre bu anlaşma kabul edilirse, şirketin önemli bir bölümü Ledn’e satılmış olacak. Ayrıca rapora göre ParaFi Capital de yatırım yapacaklar arasında yer alıyor.

Öte yandan şirketten henüz bu teklifin doğruluğu ya da anlaşmanın yapılıp yapılmadığına dair cevap gelmedi.

(Visited 99 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Hayrunisa Bayar
Ege Üniversitesi Basım ve Yayım Teknolojileri bölümü öğrencisi olan Hayrunisa Bayar 5 yıldır metin yazarlığı işiyle ilgilenmektedir. Birden fazla haber sitesinde makale, çeviri ve seo odaklı içerikler üreterek, editör olarak görev alan Bayar, son birkaç yıldır kripto para sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmeye başlamıştır. Blokchain teknolojisi kendisinin özel ilgi alanları arasındadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 23,524.30 0.62%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,872.47 0.06%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.542714 0.34%
solana
Solana (SOL) $ 41.48 1.81%
xrp
XRP (XRP) $ 0.378633 0.86%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 8.54 0.56%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.081428 2.58%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000015 8.14%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 26.19 1.99%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 8.21 1.20%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 8.15 0.38%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 61.42 0.23%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.347788 0.34%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.904915 1.22%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.15 0.46%