Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaKripto Para HaberleriFTX kurucusu Sam Bankman-Fried Bahamalar'da tutuklandı

FTX kurucusu Sam Bankman-Fried Bahamalar’da tutuklandı

FTX kurucusu Sam Bankman-Fried Bahamalar'da tutuklandı

SBF olarak da bilinen FTX eski CEO’su Sam Bankman-Fried, ABD’den gönderilen bir bildirimle suç duyurusunda bulunulduğu belirtilerek iadesinin talep edilmesinin ardından, bugün erken saatlerde Bahamalar’da tutuklandı.

Günlerdir devam eden spekülasyonların ardından ABD Adalet Bakanlığı, FTX’in eski CEO’su aleyhinde suç duyurusunda bulunduABD Başsavcısı Twitter’da iddianamenin Salı günü sabah açıklanacağını yazdı.

New York Times’ın bir haberine göre New York savcılarının Bankman-Fried’i elektronik dolandırıcılık, elektronik dolandırıcılık komplosu, menkul kıymetler dolandırıcılığı, menkul kıymetler dolandırıcılığı komplosu ve kara para aklama ile suçluyorlar.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) da yarın Bankman-Fried aleyhine dava açmaya hazırlanıyor.

Bankman-Fried, Kasım ayından beri Bahamalar’da “denetim” altındaydı. Bahamalar ve ABD arasında kimin yargı yetkisine sahip olduğu konusunda bir hukuki anlaşmazlık yaşanıyordu. Anlaşmazlığın çözüldüğü anlaşılıyor.

FTX kurucusu hapis cezasıyla karşı karşıya

Fried, yalnızca elektronik dolandırıcılıktan hüküm giyerse, yirmi yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya.

Öte yandan, ABD’deki bazı Kongre üyeleri SEC başkanı Gary Gensler’i, SEC’in borsanın çöküşünü önleme konusundaki tutumu ve başarısızlığı hakkında ifade vermeye çağırdılar.

(Visited 72 times, 1 visits today)

Google Haberler

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz