Pazar, Temmuz 3, 2022
Ana SayfaAltcoin HaberleriFTX Ceo'su Sam Bankman'dan LUNA kurucusuna destek

FTX Ceo’su Sam Bankman’dan LUNA kurucusuna destek

FTX Ceo'su Sam Bankman'dan LUNA kurucusuna destek

Kripto borsası FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried, Terra-Luna ekosisteminin kurucu ortağı Do Kwon’u savunmak için tweet attı.

Do Kwon’u kriptonun Elizabeth Holmes’u olarak tanımlayan bir Coindesk makalesine yanıt olarak Bankman-Fried, “Bütün kötü şeyler aynı kötü şey değildir” diyerek görüşlerini beyan etti.

Terra Luna’da olanlar Theranos ile aynı değil!

Holmes ve Kwon arasındaki karşılaştırma, her ikisinin de sonunda başarısız olan ve milyarlarca dolar kaybeden bir projeye öncülük etmesi. Ancak FTX kurucusu, Terra Luna’da yaşananların Holmes’un Theranos başarısızlığıyla aynı şey olmadığını belirtti.

Ayrıca; “Kimse Holmes’u Theranos’un başarısızlığı hakkında suçlamıyor. Yalan söylediği için yargılanıyor. Holmes, geliştirdiği teknolojinin kapasitesi hakkında yatırımcılara yalan beyanda bulunmuştu. Fakat Do Kwon böyle bir yalan beyanda bulunmadı.” ifadelerini kaydetti.

Bilindiği üzere Elizabeth Anne Holmes, Amerikalı bir girişimci ve dolandırıcıdır. Holmes, kurmuş olduğu sağlık teknolojisi şirketi Theranos çatısı altında, yalnızca parmak ucundan iğneyle alınan kan ile hastalıkları tespit ettiğini öne sürdüğü bir kit geliştirdiklerini söylemişti.

Fakat düzenleyicilerin dikkatini çeken şirket, teknolojisindeki eksiklik, yanlışlar ve Holmes’un yatırımcıları dolandırmak suçlarından kaynaklı bir dava ile karşı karşıya. Holmes şu anda, 20 yıl hapis cezası, 250.000 dolar para cezası ve tazminatla karşı karşıya.

Sam Bankman’a göre, LUNA /UST çok şeffaftı ve Do Kwon çökebileceğine dair işaretlere rağmen onun yanında durdu. Kwon, UST’nin değişken varlıklar tarafından desteklendiği ve çökebileceği konusunda asla yalan söylemedi.

Çökeceğine dair açık kanıtlara rağmen, LUNA’nın büyümesini ateşleyen şeyin kitlesel coşku ve pazarlama olduğunu ekledi.

Pazarlama muhtemelen kötüydü. Fakat Theranos ile *aynı* türden kötü değildi.

Yüzde 50’den fazla değer kaybeden başka şirketlerde var

FTX CEO’su ayrıca insanların bir projede para kaybetmesinin onu bir Ponzi şeması haline getirmediğini söyledi. Hedge fonu olan Cathie Wood’un kurmuş olduğu ARKK Investment, AMC Entertainment, Netflix ve LUNA dahil olmak üzere bu yıl değerlerinin  yüzde 50’sinden fazlasını kaybeden diğer yatırımlardan örnekler verdi.

Çoğu kötü yatırım, Ponzi şeması değildir. Kimisi dolandırıcılık, kimisi uğursuzluk, kimisi de arada bir yerde

(Visited 237 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 19,265.89 0.23%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,077.60 2.90%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.45421 1.02%
solana
Solana (SOL) $ 33.36 2.71%
xrp
XRP (XRP) $ 0.316195 0.95%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 6.83 1.65%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.067013 0.69%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.00001 0.75%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 16.42 1.40%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 6.17 1.08%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 4.91 2.85%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 50.45 1.09%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.310368 2.20%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.491313 7.39%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 3.31 0.37%