Perşembe, Eylül 21, 2023
Ana SayfaKripto Para HaberleriFTX ve CEO’su Sam Bankman-Fried’a Teksas’ta Soruşturma Açıldı

FTX ve CEO’su Sam Bankman-Fried’a Teksas’ta Soruşturma Açıldı

FTX kripto borsası ve CEO'su Voyager davasındaki soruşturmaya dahil edildi

FTX ve CEOsu Sam Bankman-Frieda Teksasta Soruşturma Açıldı

ABD Texas Eyaleti düzenleyicileri, Voyager davasında dünyaca ünlü kripto borsası FTX, FTX US (ABD) ile şirketin kurucu ve CEO’su olan Sam Bankman-Fried’i soruşturmaya başladığını bildirdi.

Texas Eyaletindeki menkul kıymetler kurulunun icra direktörü Joseph Rotunda, FTX kripto borsası ve SBF’nin soruşturma altında olduğunu açıkladı.

İcra Dairesi şu anda FTX Trading, FTX US ve Sam Bankman-Fried dahil olmak üzere müdürlerini araştırıyor.

Dava dosyası, FTX ABD’nin ABD yerleşiklerine getiri getiren hesaplar olarak kayıt dışı menkul kıymetler sunabileceğini gösteriyor.

Bir eyalet başvurusuna göre, kripto para borsası FTX, FTX US ve kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried, Teksas düzenleyicileri tarafından potansiyel menkul kıymet ihlalleri konusunda soruşturuluyor.

Eyalet düzenleyicileri, müflis kripto şirketi Voyager Digital’in iflas işlemleriyle ilgili bir dosyada açıklandığı üzere, FTX US tarafından sunulan getiri sunan hesapların kayıt dışı menkul kıymetler olarak kabul edilip edilmeyeceğini araştırıyor. Dev kripto borsası kısa zaman önce firmanın varlıklarını satın alma teklifini kazanmıştı.

(Visited 174 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  FTX tasfiyeleri piyasayı ne kadar etkileyebilir?

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz