Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaKripto Para HaberleriFTX Bahamalar eski yöneticisi hırsızlığı ihbar etmiş

FTX Bahamalar eski yöneticisi hırsızlığı ihbar etmiş

Mahkeme kayıtları, Ryan Salame'in Bahama menkul kıymetler düzenleyicisine FTX'in Alameda Research'e müşteri fonları gönderdiğini söylediğini gösteriyor.

FTX Bahamalar eski yöneticisi, hırsızlığı ihbar etmiş

FTX Bahamalar’daki bir üst düzey yönetici, borsa kapanmadan iki gün önce yerel düzenleyicilere işlenen hırsızlık hakkında ihbarda bulunmuş.

Bahamalar mahkemesi kayıtlarına göre, FTX Digital Markets’in eski eş CEO’su Ryan Salame, 9 Kasım günü Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu’na (SCB) şirketin Alameda’ya müşteri fonlarını aktardığını söylemiş.

Salame o gün, fonların transferinin müşterilerin izni veya onayı olmadan yapıldığını belirterek, düzenleyici kuruluşa, müşteri varlıklarını aktarmak için gereken erişime sadece üç kişinin sahip olduğunu söylemiş: CEO Sam Bankman-Fried, ortaklardan Zixiao Gary Wang ve mühendis Nishad Singh.

İddia üzerine 10 Kasım’da SCB, şirketin varlıklarını dondurmuş ve sonrasında mahkeme tarafından bir tasfiye memuru atanmıştı.

Şimdilerde Washington DC’de olduğuna inanılan Salame, borsanın çöküşünden bu yana kamuoyuna herhangi bir açıklama yapmadı.

FTX’in diğer yöneticileriyle de işbirliği yapılmış olabilir

FTX’e bağlı şirketlerden başka bir eski yöneticinin de son haftalarda yetkililere yardım ettiği düşünülüyor.

4 Aralık günü Alameda CEO’su Caroline Ellison‘ı New York’taki bir kafedeki fotoğraflarının çıkmasının ardından, bazı yöneticilerin olaydan sonra yetkililerle bir anlaşma yapmış olabileceğine dair bazı spekülasyonlar yapılmıştı.

Kara para aklama ve siyasi kampanya finansmanı ihlalleri ile dolandırıcılık suçlamalarıyla karşı karşıya olan Sam Bankman-Fried, şu ana kadar FTX ve Alameda’dan suçlanan tek kişi durumunda. Bu da, her iki şirketin yöneticilerinin, yetkililere yardım etmiş oldukları yönündeki spekülasyonları artırıyor.

Daha öncesinde, Bankman-Fried, Wang, Singh ve Ellison’ın, şirketler hakkında gizli bilgiler göndermek için kullandıkları “Wirefraud” adlı şifreli mesajlaşma uygulaması Signal’de bir grup sohbeti yaptıkları bildirilmişti. Bankman-Fried ise iddiaları yalanlamıştı.

(Visited 28 times, 1 visits today)

Google Haberler

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz