Ana SayfaKripto Para HaberleriFransız düzenleyici kurum: DeFi denetlenmeli

Fransız düzenleyici kurum: DeFi denetlenmeli

Fransız düzenleyici kurum: DeFi denetlenmeli

Fransız Merkez Bankası’na bağlı Autorité de Contrôle Prudentiel et de Résolution (ACPR), DeFi konusundaki yasal düzenlemeler hakkında 12 Ekim’de bir çerçeve yayımladı.

DeFi hakkındaki kamusal görüş anketi, geçtiğimiz Nisan ve Mayıs aylarında gerçekleştirildi. Fransız düzenleyici kuruma yönelik dış baskılar, şaşırtıcı bir şekilde merkeziyetçi bir modelin sürdürülmesini destekledi.

“ACPR olarak ‘merkeziyetsiz’ finans yerine ‘aracısız’ finans kavramını daha uygun buluyoruz.”

Raporda, blockchain düğümlerinin bulut hizmet sağlayıcılarıyla etkileşimini değerlendirirken DeFi’nin potansiyel işletme riskinin “yüksek derecede belirsiz” olduğu vurgulandı.

Kamuoyu çalışmasının özetine göre, katılımcıların büyük bir çoğunluğu, DeFi faaliyetlerinin halka açık ağlarda özel veya izinli kullanılan ağlar yerine gerçekleşmesini tercih ediyor. Ancak, katılımcılar bu ağların düzenli denetlenmesini de istiyor.

DeFi kullanıcılarını koruyacak önlemler şart

Sonuç olarak, ACPR, akıllı sözleşmeler için sertifika kuralları oluşturmayı, DeFi kullanıcılarını koruyacak bir yöntem tanımlamayı ve merkezi olmayan finansın blockchain altyapılarını desteklemek için önlemler almaya yönelik bir yaklaşımı savunuyor.

Ayrıca, Avrupa Menkul Kıymetler ve Piyasalar Otoritesi’nin (ESMA) 11 Ekim tarihli 22 sayfalık raporunda, DeFi’nin inovatif finansal ürünlerin geliştirilmesine ve finansal işlemlerin hızlı, güvenli ve düşük maliyetli bir şekilde gerçekleştirilmesine katkı sağladığı kabul edildi.

(Visited 6 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Santiment: USDT balinaları, Bitcoin'i 40 bin doların üzerine taşıyabilir

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz