Pazar, Eylül 24, 2023
Ana SayfaKripto Para HaberleriFinans devlerinin kripto piyasaları ve Bitcoin üzerindeki potansiyel etkisi

Finans devlerinin kripto piyasaları ve Bitcoin üzerindeki potansiyel etkisi

BitMEX'in kurucusu Arthur Hayes, finans devlerinin Bitcoin ve kripto endüstrisine etkisini değerlendirdi.

Finans devlerinin kripto piyasaları ve Bitcoin üzerindeki potansiyel etkisi

BitMEX’in kurucusu Arthur Hayes, geleneksel finans devlerinin (TradFi) Bitcoin (BTC) ve kripto endüstrilerini adım adım ele geçirme planları yaptığını belirtti.

Hayes, yeni bir blog yazısında, birçok kripto şirketinin ayı piyasasının zorlu dönemlerinde hayatta kalamamasının ardından, şu an kripto sektörünü saran eski finansal kuruluşlarla arasında kimin bu alana “hakimiyet” kuracağına dair bir mücadele olduğuna inanıyor.

“Söylemeye çalıştığım şey, kripto para’nın kendisinin asla sorun olmadığıdır. Asıl sorun, onun sahibinin kim olduğudur. Bankaların ve varlık yöneticilerinin rakipleri ortadan kalkar kalkmaz neden birdenbire kripto paralara ilgi göstermeye başladıkları şimdi anlaşılıyor mu?

Hükümet, mevduat tabanlarına yöneliyor ve enflasyona karşı tek korunma aracı olan kripto paranın kontrol altında olduğundan emin olmaları gerekiyor. Geleneksel finans bankaları ve varlık yöneticileri, müşterilere fiat para karşılığında ETF’ler gibi ürünler sunacaklar.

Fon yöneticileri, şehirdeki tek oyuncu oldukları için yüksek ücretler talep edebilir ve yatırımcıların kripto finansal getirilerini kolayca fiat paraya çevirmelerine imkan sağlayabilir. Eğer kripto para önümüzdeki on yıl içinde euro dolar piyasasından daha büyük bir parasal etki yaratırsa, geleneksel finans sektörü olumsuz bankacılık düzenlemelerinden kaynaklanan zararlarını telafi etmek için daha fazla çaba gösterebilir.

BlackRock’ın Bitcoin ve kripto para piyasasına etkisi

Hayes, bankaların ve düzenleyicilerin kripto ürünlerini aynı şekilde sınırlayabileceğini veya herhangi bir para çekme veya transfer işlemi yapmak istediklerinde bunları fiat paraya dönüştürmeye zorlayabileceğini söyledi. Bu şekilde, kurumsal bankacılık yapısı içinde onları daha az ya da daha fazla kısıtlayabileceklerini belirtti.

Kripto milyarderi, dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan BlackRock’ın, madencilik endüstrisinin yanı sıra Bitcoin mutabakat yapısının büyük bir kısmını kontrol etmeye çalışacağını belirtti.

“Daha derinlemesine bir soru ise, sektör fiat para ve geleneksel finans sistemi içinde bir şekilde finansal ürünlere yatırılmış potansiyel trilyonlarca dolarla dolarken, Satoshi’nin vizyonunu ve ahlakını nasıl koruyabileceğimizdir. Larry Fink, merkezi olmayan yapılara pek önem vermiyor. Fink’in odak noktası, BlackRock’taki varlıkları merkezileştirmek üzerine kurulu.

BlackRock gibi bir varlık yöneticisinin, Bitcoin’i geliştirmeye dönük gizlilik artırma veya sansüre karşı direnç gibi öneriler üzerinde nasıl bir etkisi olabilir? BlackRock, Vanguard, Fidelity gibi büyük varlık yöneticileri, halka açık kripto madencilik şirketlerinden oluşan bir endeksi takip eden ETF’leri sunma konusunda hızlı davranacaklardır. Madenciler, bu devasa varlık yöneticilerinin hisse senetlerinin büyük oy haklarını elinde tutacaklarını ve yönetim kararlarını etkileyeceklerini fark edecekler.”

(Visited 10 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Mevcut Bitcoin'in önemli kısmını elinde tutan borsa açıklandı

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz