Filipinler, Gemini hakkında uyarıda bulundu

Filipinler Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, yatırımcıları uyarmak amacıyla Gemini adlı borsa ile ilgili bir bildiri yayınladı.

0
22

 

filipinler gemini hakkinda uyarida bulundu

Filipinler Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (Securities and Exchange Commission of the Philippines), yatırımcıları uyarmak amacıyla Gemini adlı borsa ile ilgili bir bildiri yayınladı.

Lisansı olmayan kripto para borsalarına baskı artıyor!

Filipinler Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Gemini borsasının geçtiğimiz ay başlattığı türev borsasıyla ilgili yatırımcılara bir uyarı yayınladı. Uyarıya göre, Gemini’nin türev borsası, regülatörün yetki alanlarından izinsiz bir şekilde faaliyet gösterdi.

Filipinler Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu web sitesinden yapılan duyuruya göre, Gemini, türev borsasını Filipinler’de faaliyet gösteren bir menkul kıymet olarak kabul edilen ürünleri pazarlamak amacıyla başlattı.

Regülatör, ülkenin menkul kıymetler yasasına atıfta bulunarak şu ifadeleri kullandı:

“Gemini Trust Company LLC’nin, regülatöre kayıt yaptırmaması, türev biçiminde menkul kıymet sunmasını veya satmasını yasa dışı hale getiriyor.”

Filipinler’in menkul kıymetler yasalarına göre, bu tür kurallara uymamanın ciddi sonuçları bulunuyor. Bir kişi veya şirket, lisansı olmadan menkul kıymet niteliğinde türev ürünler sunarsa veya satar ise, bu eylem yasa dışı kabul ediliyor.

(Visited 19 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Bu yeni hamle LUNC fiyatını 1 dolara çıkarabilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz