Cuma, Mart 31, 2023
Ana SayfaAltcoin HaberleriFilecoin'den Web3 Tabanlı Çevreci Veri Depolama Çözümü

Filecoin’den Web3 Tabanlı Çevreci Veri Depolama Çözümü

Filecoin nedir? FIL geleceği ve fiyatı

Filecoin‘in çevresel etkisini azaltmak ve Filecoin’i sürdürülebilir kılmak için tasarlanmış bir girişim olan Filecoin Green, Web3 teknolojisinin doğrulanabilir temiz enerjiyle güçlendirme çalışmasına öncülük etti.

Duyuruya göre şirket, geleneksel karbon depolama çözümlerinin eksikliklerini, blok zincirinin ayrıntılı izleme işlevselliğini, Web3’ün bilgi paylaşım altyapısıyla birleştirerek ele almaya hazırlanıyor.

Filecoin Green, karbon denkleştirmeleri için şeffaflık sağlamayı, her tür dijital çevresel varlık için geleneksel depolama çözümlerini ve yenilenebilir enerji kredilerini ele almayı amaçlayan bir Web3 veri depolama çözümü olan CO2.Storage‘ı piyasaya sürdü.

Girişimin bir parçası olarak Filecoin Green, Toucan, Thallo, Ripple , HBAR Vakfı , Envision Blockchain, Return Protocol ve Gainforest gibi karbon ofsetlerini tokenize eden birkaç şirketle ortaklık kurduğunu bildirdi. Veri depolama çözümü, karbon kredisi sağlayıcılarının kendi veri şemalarını tanımlamasını ve bu verileri Filecoin ve Gezegenler Arası Dosya Sistemi (IPFS) üzerinde içerik adresleme yoluyla depolamasını ve böylece karbon kredileri için şeffaf bir sistem oluşturmasını sağlayacak.

Son dönemde karbon emisyonları ve karbon kredileri konusu, geleneksel organizasyonlar ve yönetim organları tarafından ele alınan bir konu haline geldi. Özellikle bu alanda blokzincir teknolojisinin kullanımı uygun bir yol olarak öne çıkıyor.

Öte yandan büyük blokzincirlerinden bazıları da bu değişime ayak uydururken, Nisan 2022’de Algorand tamamen karbon nötr hale gelmiş ve Eylül 2022’de Ethereum, enerji tüketimini nerdeyse tamamen azaltan hisse kanıtı (PoS) protokolüne geçmişti.

(Visited 33 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  inSure DeFi (SURE) kazançlarını artırıyor

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel