Çarşamba, Mayıs 25, 2022
Ana SayfaEditörün SeçimleriFidelity yöneticisi: Kripto piyasası 1990'ların emtia patlamasıyla aynı kurulumu gösteriyor

Fidelity yöneticisi: Kripto piyasası 1990’ların emtia patlamasıyla aynı kurulumu gösteriyor

Kripto piyasası emtia patlamasıyla aynı kurulumu gösteriyor

Fidelity Digital Assets Europe’un bir üst düzey yöneticisi, kripto endüstrisinin durumunun 1990’ların emtia patlamasını hatırlattığını söylüyor.

Real Vision kurucusu ve makro guru olarak bilinen Raoul Pal ile yeni bir röportajında, Bitcoin saklama şirketi Fidelty’nin yöneticisi Christopher Tyrer, kripto piyasalarının on yıllar önce emtiaların yaptığı gibi bir kurulumda olduğunu söyledi.

İnsanlar soruyor: Kriptolar yatırım yapılabilir gerçek bir varlık sınıfı mı? Bunların geleneksel çeşitlendirilmiş yatırım portföylerinde bir yeri var mı? Bunlar, metalarla ilgili 20 yıl önce yaşadığımız sorular.


Ve şimdi yönetilen hemen hemen 
her portföyün çeşitlendirici olarak bir miktar tahsiste bulunduğunu biliyoruz… O zamanlar şahit olduğumuz kurulum ve şimdilerde gördüğümüz kurulum arasındaki paralellikler gerçekten çarpıcı.

Piyasalarda tansiyon düştü, savaş ateşkesle soğudu: Altın fiyatları ne durumda? 11 Mart altın fiyatlarında son durum

Tyrer, 2000’li yıllarda, birinci sınıf şirketlerin uygun altyapı kurulana dek emtialara yatırım yapmak konusunda tereddüt ettiklerini söylüyor. Bugün de, kripto varlıklarının benzer bir büyüme modelinden geçtiğini söylüyor.

2000’lerin başlarından önce, çoğu yatırım portföyünün emtialara yönelik bir tahsisi yoktu. Bunlar gerçekten kurumsal riskten korunma piyasalarıydı. Ardından, temellerini atan ve kurumsal katılımı sağlayan, düzenleyici piyasa erişimi ve altyapı geliştirmeleri şeklinde bir dizi gelişme gördük…

Günümüze doğru hızlı bir şekilde ilerleyin ve dijital varlıklarda geldiğimiz nokta budur.

Emtia piyasası için iki yıl beklediler

Yönetici bunun yanısıra, kurumların o zamanlar yeni gelişmekte olan sektöre yüz milyarlarca dolarlık sermaye akıtmadan önce uzak durdukları, iki yıllık bir durgunluk dönemine de dikkat çekti. Tyrer, kriptoların başına da aynı şeyin gelebileceğini söylüyor.

2000 yılından 2002 yılına dek, emtialara neredeyse hiç kurumsal yatırım yapılmadı. Sonrasında, 2003 yılından 2010 yılına, sekiz yıllık bir dönemde, yaklaşık 400 milyar dolar girdi.

(Visited 528 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 29,795.00 1.74%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,970.17 0.98%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.516429 1.26%
solana
Solana (SOL) $ 48.82 0.73%
xrp
XRP (XRP) $ 0.405717 0.42%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.99 0.50%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.083788 0.64%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 0.58%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 0.000187 19.51%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 27.68 2.37%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 7.07 0.34%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.55 2.24%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 68.68 1.60%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.406563 1.04%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.64912 1.03%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.75 0.12%