Cumartesi, Aralık 9, 2023
Ana SayfaKripto Para HaberleriÜnlü CEO: FED'in hamleleri kripto piyasasına olumlu yansıyacak

Ünlü CEO: FED’in hamleleri kripto piyasasına olumlu yansıyacak

Ünlü CEO: FED'in hamleleri kripto piyasasına olumlu yansıyacak

BitMEX’in kurucusu Arthur Hayes, kripto para piyasasında boğanın tekrar başlaması için bir olayın sona ermesinin gerektiğine inanıyor.

Hayes, 395.700 takipçisine, Fed’in muhtemelen yeniden para basmaya başlayacağını ve bu durumun Bitcoin fiyatını hızla yükselteceğini söyledi.

Hayes, uzun vadeli tahvil faiz oranlarının kısa vadeli tahvil faiz oranlarından daha hızlı yükseldiğini ve bunun “ayı dikleştiricisi” olarak bilinen bir olgu olduğunu söyledi. Bu getiri eğrisi modeli genellikle hisse senetleri ve riskli varlıklar için bir düşüş sinyali olarak kabul ediliyor.

“Bu ayı dikleştirici ne kadar hızlı yükselirse, birileri o kadar hızlı sorun yaşamaya başlar. Herkes devlet tahvili piyasalarını kurtarmak için para basmanın başka bir çıkış yolu olmadığını ne kadar hızlı anlarsa, kripto boğa piyasasına o kadar hızlı geri döneriz.”

Hayes’e göre, yükselen 2s30s eğrisi (30 yıllık getiri ile 2 yıllık getiri arasındaki fark) ve FED’in şahinliği ABD ekonomisinde bir dönüm noktasına yol açıyor.

“Bankaların portföylerinde yer alan kaldıraç ve doğrusal olmayan riskler nedeniyle, faizler yükseldikçe tahvil satacaklar veya sabit ödeme yapacaklar. Daha fazla satış, daha fazla satışı beraberinde getirir ki bu da tahvil fiyatları için hiç iyi bir şey değildir.”

FED, Mart 2022’de faiz artırımıyla finansal piyasalardaki likiditeyi azalttı ve Bitcoin gibi riskli varlıklara zarar verdi.

(Visited 21 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  Günün öne çıkan kripto paraları

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz