Cumartesi, Ağustos 13, 2022
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriFED Başkanı konuştu, Bitcoin sıçradı! Yükseliş devam edecek mi?

FED Başkanı konuştu, Bitcoin sıçradı! Yükseliş devam edecek mi?

Fed başkanı, bitcoin

FED Başkanı Jerome Powell‘ın ABD Senato’sunda oturumdaki konuşmalarından sonra Bitcoin nihayet yükselerek 40 bin dolarlık destek bölgesi seviyesine veda etti.

Muhtemelen çok düşük faiz oranlarının olduğu bir dönemdeyiz…Bilanço küçültme süresinde herhangi bir karar almadık.

Başkan Powell’ın Aralık 2021’de FED’in planlarını açıklamasından bu yana “faiz oranları ve parasal genişlemenin sona ermesi” konuları sürekli gündemde olduğu için; açıklama aşırı satışlardan muzdarip kripto piyasasında yeni bir sıçramayı ateşledi.

 

FED Başkanına göre stabilcoinler birlikte yaşayabilir

Ayrıca, Senato Bankacılık Komitesi başkanı Senatör Pat Toomey, bir FED dijital dolarının “iyi düzenlenmiş, özel olarak sürülmüş bir stabilcoin” ile birlikte olup olmayacağını ve diğer stabilcoinlerin dışlanabilme ihtimalini sorduğunda, Powell, Senatör’e ikisinin birbirini dışlamadığına dair güvence vererek “Hayır, hiç de değil” şeklinde bir cevap vermişti.

Birçok kişinin, kriptoların büyümesi için çok önemli bir unsur olan ve dijital dolar ile birlikte var olan stabilcoinler hakkında endişeleri düşünüldüğünde, bu oldukça iyimser bir açıklamaydı.

Powell’ın, bilanço küçültme kararının dört toplantıya kadar sürebileceğinin sinyalini vermesiyle, kripto piyasaları ve Wall Street’teki risk iştahının geri döndüğü görüldü.

Powell’ın ifadesinde ‘beklenmedik’ bir şey söylemesi durumu için konulmuş   koruyucu pozisyonların gevşemesiyle piyasanın yükseldiğine şahit olduk.

Bitcoin, şu anda olarak 42.925 dolarda Dün açıklanan ABD enflasyon verileri de tahminler düzeyinde geldiği için verinin olumsuz bir yansıması olmadı.

Piyasanın zaten en kötü durumu fiyatlamış olmasından dolayı, tekrar 40 bin dolar bölgesi ziyaret etmesi en azından çok kısa vadede beklenmiyor.

Zincir üstü veriler al sinyali veriyor

Bununla birlikte, Zincir üstü veriler yükseliş eğilimini ve mevcut fiyatların bir satın alma fırsatı olabileceğini gösteriyor.

Bitcoin tarihinde sadece 5 kez parlayan ve hepsi büyük rallilere yol açan uyku hali akışına göre (Dormancy Flow) BTC alım bölgesine girmiş gibi gözüküyor.

Bu gösterge, BTC’nin piyasa değerini yıllık düşüş değeriyle karşılaştırır – yani fiyat seviyesini harcama davranışıyla karşılaştırır. Bitcoinlerini harcayan insanların yüzdesi çok düşük olduğu için. Bitcoinlerini bu fiyattan satmayı istemeyen yatırımcıların duyarlılığını gösteriyor.

(Visited 211 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 24,457.55 2.44%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,981.51 5.08%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.564554 6.29%
solana
Solana (SOL) $ 46.40 8.33%
xrp
XRP (XRP) $ 0.38098 1.84%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.47 1.54%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.073478 3.51%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000013 1.50%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 29.52 1.74%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 9.15 2.09%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 9.07 1.17%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 64.02 4.01%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.371921 3.06%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 1.01 9.48%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.88 2.02%