Pazar, Temmuz 3, 2022
Ana SayfaBitcoin (BTC Coin) HaberleriFED Başkanı: Bitcoin (BTC) Altının İkamesi Olabilir

FED Başkanı: Bitcoin (BTC) Altının İkamesi Olabilir

FED Başkanı: Bitcoin (BTC) Altının İkamesi Olabilir!

Fed Başkanı Jerome Powell, Uluslararası Takas ve Ödemeler Bankası (BIS) tarafından düzenlenen etkinlikte dijital para birimlerini ele aldı.

FED başkanı, Bitcoin’in bir para birimi olmak için fazla dalgalanma göstermesi ve hiçbir şey tarafından desteklenmemesine rağmen, altının ikamesi olabileceğini söyledi.

Bitcoin ve diğer kripto paraların mali istikrara tehdit oluşturup oluşturmadığı sorulan Powell, geleneksel finans figürlerinden alışık olduğumuz tarzda bir açıklamada bulundu.

Powell konuya ilişkin şunları söyledi:

“Kripto varlıklar son derece yüksek dalgalanma gösteriyor, bu nedenle bir değer saklama aracı olarak pek de kullanışlı değiller ve hiçbir şey tarafından desteklenmiyorlar. Daha çok spekülasyon için kullanılıyorlar, yani bir ödeme aracı olarak kullanılmıyorlar. Doların yerine altının ikamesi olabilirler.”

Başkan, Fed’in dijital dolar konusunda acelesi olmadığını ifade  ederken, bu alanda ilk olmak gibi bir niyetlerinin bulunmadığını  kaydetti. Mevcut dijital paraların değer ölçmekten çok spekülasyon amaçlı  olduğunu da belirten Powell, kendileri tarafından hedeflenen para  birimi ile özel sektörün mevcut kripto paraları arasında fark  olduğunu kaydetti. Powell, dijital para birimi konusunda Kongre onayı olmadan  ilerleme sağlamayacaklarını da ekledi.

İlginizi çekebilir: Wall Street Efsanesi: Bitcoin 100.000 Dolar Olabilir!

(Visited 13 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 19,280.43 0.34%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,066.92 2.00%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.454451 1.24%
solana
Solana (SOL) $ 33.29 2.56%
xrp
XRP (XRP) $ 0.315862 0.68%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 6.81 1.35%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.066616 0.02%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.00001 0.46%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 16.39 1.24%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 6.15 1.31%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 4.88 2.32%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 50.58 0.87%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.310325 2.09%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.489714 7.35%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 3.30 0.30%