Cuma, Mart 24, 2023
Ana SayfaGenelFed Bankaları Uyardı: "Dikkatli Olun!"

Fed Bankaları Uyardı: “Dikkatli Olun!”

Fed Bankaları Uyardı Dikkatli Olun

ABD Federal Rezervi (Fed) bugün, kripto para birimleri içeren faaliyetleri düşünen bankalar için ek rehberlik yayınladı ve firmaların Fed’i önceden bilgilendirmeleri ve yaptıkları her şeye yasal olarak izin verildiğinden emin olmaları konusunda uyardı.

Kurul tarafından denetlenen bankalar, kripto faaliyetlerine katılmadan önce kurulu bilgilendirmeli, kripto ile ilgili faaliyetlere yasal olarak izin verilip verilmediğini değerlendirmeli ve denetim mektubuna göre düzenleyici başvuruların gerekli olup olmadığını belirlemelidir. Bankacılık kuruluşları ayrıca kripto ile ilgili faaliyetleri yürütmek için sistemlere ve kontrollere sahip olmalıdır.

Mektupta şu konulara değinildi:

Gelişmekte olan kripto varlık sektörü, bankacılık kuruluşlarına, müşterilerine ve genel finansal sisteme potansiyel fırsatlar sunuyor.

Ancak, kripto varlıkla ilgili faaliyetler güvenlik ve sağlamlık, tüketicinin korunması ve finansal istikrar ile ilgili riskler oluşturabilir.

Mektup, kripto varlıkla ilgili faaliyetlerin, kara para aklama ve terörizmin finansmanı, tüketicinin korunması, yasal uyumluluk ve finansal istikrarın yanı sıra teknoloji ve operasyonlarla ilgili riskler oluşturabileceği konusunda uyarıyor.

Mektup, denetim ve düzenleme alt bölümü müdürü Michael Gibson ve tüketici ve toplum işleri bölümü müdürü Eric Belsky tarafından imzalandı.

(Visited 161 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  İlk destek Binance'den geldi: El Salvador yeni kripto merkezi oluyor

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel