Cuma, Mart 24, 2023
Ana SayfaKripto Para HaberleriFDIC, İçlerinde FTX'in Olduğu 5 Kripto Para Şirketine İhtar Yolladı!

FDIC, İçlerinde FTX’in Olduğu 5 Kripto Para Şirketine İhtar Yolladı!

FDIC, İçlerinde FTX'in Olduğu 5 Kripto Para Şirketine İhtar Yolladı

Sam Bankman-Fried’in CEO’luğunu yaptığı kripto para borsası FTX’in ABD merkezli kuruluşu FTX US de dahil olmak üzere beş kripto şirketine bugün Federal Mevduat Sigorta Kurumu’ndan (FDIC) durdurma ve vazgeçme mektupları yollandı. 

Cryptonews.com, Cryptosec.info, SmartAsset.com ve FDICCrypto.com da bugün, şirketin ürünlerinin FDIC sigortalı olduğuna dair “yanlış beyanlar” vermelerine yanıt olarak durdurma ve vazgeçme mektupları aldı.

Her durumda, şirketlerin “yanlış ve yanıltıcı beyanları” web sitelerinden ve sosyal medya hesaplarından kaldırmaları ve FDIC’ye yazılı onay göndermeleri için 15 günleri var.

FDIC’nin, FTX US’e yazdığı mektupta, CEO Brett Harrison’ın 20 Temmuz’da paylaştığı, “işverenlerden FTX US’e yapılan doğrudan mevduatlar, kullanıcıların adlarında bireysel olarak FDIC sigortalı banka hesaplarında saklanır” yazan, tweet’ini kaldırması istendi. Şu anda isi bu tweet’in silindiği görülüyor.

Harrison, mektuba yanıt olarak bugün “Gerçekten kimseyi yanlış yönlendirmek istemedik” dedi ve “FTX US’in kendisinin veya kripto varlıkların FDIC sigortasından yararlanmasını önermedik.” Harrison, bunun şirketin niyetleri hakkında “açıklık sağlamasını” umduğunu da sözlerine ekledi.

Kurum, Cryptonews.com’un Coinbase, eToro US, Crypto.com ve Gemini’nin FDIC tarafından sigortalı olduğunu söyleyen kripto para borsalarının incelemelerini yayınladığını söyledi. Düzenleyici, CryptoSec.com ve SmartAsset.com için web sitelerinde “FDIC sigortalı kripto para borsaları” listelerini içeren sayfalara dikkat çekti.

FDICCrypto.com için kurum, web sitesinin sahibinin alanı Temmuz sonunda kaydettirdiğini ve trafiği kripto ürünleri sunan başka bir siteye yönlendirdiğini iddia ediyor. FDIC, sahibinden alan adını kullanmayı derhal bırakmasını talep ediyor.

(Visited 108 times, 1 visits today)
İlginizi çekebilir:  İlk destek Binance'den geldi: El Salvador yeni kripto merkezi oluyor

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel