Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaDeFi HaberleriFantom tabanlı DeFi saldırı altında

Fantom tabanlı DeFi saldırı altında

PeckShield, Fantom tabanlı DeFi Redemption'ın koordineli bir flaş kredi saldırısına uğradığını öne sürdü.

Fantom tabanlı DeFi saldırı altında

Fantom (FTM) blok zinciri için bir “verim optimizasyon mekanizması” olan Redemption DeFi, şu aralar bir saldırı altında; Kötü niyetli müdahale nedeniyle tokenlerin fiyatı üç kattan fazla yükseldi.

Başlıklar

“Flash kredi saldırısı”nın hedeflediği Redemption DeFi

Redemption DeFi ekibinin paylaştığı bir duyuruya göre, bugün (18 Nisan 2022) büyük bir koordineli flaş kredi saldırısı yaşandı.

Redemption, bir blockchain güvenlik sağlayıcısı olan PeckShield tarafından saldırı hakkında uyarıldı. Fantom (FTM) yüksek performanslı blok zincirinde olağandışı işlemlerin gerçekleştiği duyurusu saat 15:30 civarında açıklandı.

FTM tabanlı “verim çiftçiliği” (yield farming) için Redemption’ı kullanan proje, saldırıyı teyit etti ve kullanıcılarına likiditeyi derhal kaldırmalarını, fakat 2OMB ve 3OMB yerel varlıkları satmamalarını tavsiye etti.

2|3omb şimdi bir arbitraj flaş kredi saldırısı altında.

2|3omb varlıklarınızı satmanıza gerek yok, fakat sahip olabileceğiniz herhangi bir LP’yi kırmanız tavsiye edilir.

Her iki varlığın da saldırı başladığında fiyatları fırladı: 3OMB ve 3OMB oranları dakikalar içinde üç katına yükseldi.

PeckShield bir çözüm önerdi

Yazım anına kadar, yetkililer saldırının zirvesinde 4 milyon 2OMB tokeni veya eşdeğeri 1.600.000 dolar kayıp olduğunu teyit ettiler. Şu anda fiyatlar normale dönüyor.

PeckShield uzmanları kurbanlar için bir tavsiye paylaştı: Onlara parametrelerden birinin girdilerini kökten değiştirmeleri tavsiye ediliyor:

Nisan 2022’de hemen her gün DeFi protokollerine yönelik saldırılar gerçekleşiyor. Elephant Finance saldırısında 11,2 milyon dolarlık kayıp yaşanmıştı.

(Visited 333 times, 1 visits today)

Google Haberler

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz