Çarşamba, Mayıs 25, 2022
Ana SayfaKripto HaberleriDefi projesi Fantom gözünü yükseklere dikti

Defi projesi Fantom gözünü yükseklere dikti

Fantom blok zinciri yeni zirveleri ölçeklendirirken, Bitcoin ve diğer kriptolar düşüşte.

fantom, blok zincir, kriptopara, DeFi

Kripto para piyasası, temelde Bitcoin çöküşünden kaynaklı olarak düşüş yaşadı. Bu aşağı yönlü trend Blockchain projelerini oldukça fazla etkiledi. Fantom DeFi ise bu düşüş trendinden olumlu etkilendi.

Diğer yandan, Fantom blockchain bu kripto paraların yaşadığı düşüş trendi sırasında yeni zirvelere tırmanıyor. Temmuz 2021’de Fantom, önceki üç aya göre %800’lük bir büyüme kaydederek toplam değeri 300 milyon doları aştı.

Bu büyüme, Fantom’un kullanıcılarına en iyi hizmetleri sağlaması ve karşılığında kullanıcıların projeye büyük destek göstermesiyle mümkün olabildi.

Fantom’un kripto düşüş trendinde performansı şu şekilde

Temmuz 2021 itibariyle, Fantom’un TVL’si 306 milyon dolar. Bu, son üç ayda %800’den fazla bir artış demektir.

Aslında TVL, bir protokolde paylaştırılmış varlıkların değeridir. Kısacası, daha yüksek TVL, daha fazla insanın Fantom’a güvendiği ve varlıklarını platformda stake ettiği anlamına gelir.

İnsanlar Fantom’un hizmetlerine güveniyor. Bu yüzden, ona bağlı kalıyorlar. Fantom’un yatırımcıları ve token sahipleri, FTM’nin fiyatı düşüş trendi yaşamasına rağmen platformu destekledi. Bu nedenle, kullanıcılar Fantom’u desteklemeye devam ediyor.

En önemlisi, giderek daha fazla geliştirici, projelerini Fantom’da başlatmaya devam ediyor. Sebebi ise kullanıcılar her şeyden önce hızlı, kullanımı kolay, güvenli ve uygun maliyetli hizmetleri tercih ediyor.

Fantom, yüksek düzeyde ölçeklenebilir bir EVM uyumlu blok zinciridir. Fantom ağı yüksek trafikle karşılaştığında bile işlemlerin maliyeti 0,01 dolardan daha azdır. Böylece, işlemler bir saniyeden kısa sürede sonuçlandırılır.

Fantom’un ölçeklenebilirliği ve düşük işlem ücretleri sayesinde, birçok proje doğal olarak Fantom üzerine kurulurken, bazı protokoller Ethereum’dan Fantom’a geçmiştir.

SpookySwap, SpiritSwap, Tomb Finance gibi projeler Fantom’un üzerine kuruludur. Ayrıca Curve, Quicknode, Ankr, Chainlink vb. platformlar Fantom blok zincirini destekler.

Amazon Fantom’un işlem doğrulamaları için çıtayı yükselttiğini söyledi

Son zamanlarda, e-ticaret ve web hizmetleri devi Amazon, Fantom üzerinde bir vaka çalışması yaptı. Bu yüzden Amazon, örnek olay incelemesinde, Fantom’un kullanıcılarına birinci sınıf çözümler sunmaya kararlı olduğunu söylüyor. Amazon Web Services’in (AWS) kullanımıyla Fantom, hızlı blok zinciri işlemleri için çıtayı yükseltti.

Merkezi olmayan alanda, kullanıcı topluluğu merkezdedir.  Jack Dorsey, Bitcoin hakkında konuşurken topluluğun gücünü kabul etti. Sadece Bitcoin için değil, aynı zamanda her merkeziyetsiz projenin başarılı olması için topluluk katılımı da gereklidir.

İlginizi çekebilir: 24 Temmuz- 30 Temmuz Etkinlik takvimi: Airdroplar yaklaşıyor

(Visited 117 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Kaynakutoday
Metin Demir
Bankacılık sektöründe 14 yıllık deneyim sahibi Metin Demir, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Meslek hayatına 2007 yılında başlayan Demir, 2020 yılına kadar çeşitli bankaların Ticari ve Kurumsal Bankacılık bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. Kendisi Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 1 Lisansına sahiptir. 2020 yılında bankacılık sektörüne veda eden Demir, Blockchain teknolojisi ve kripto paralar hakkında yazılar yazmaktan zevk alan bir kripto meraklısıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 29,956.00 1.77%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,978.10 0.70%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.517603 0.75%
solana
Solana (SOL) $ 48.64 1.85%
xrp
XRP (XRP) $ 0.406489 0.11%
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.95 1.19%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.08402 0.95%
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012 0.44%
terra-luna
Terra (LUNA) $ 0.000187 17.91%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 27.68 3.12%
chainlink
Chainlink (LINK) $ 7.05 0.84%
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.56 1.29%
litecoin
Litecoin (LTC) $ 69.01 1.27%
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.405885 0.31%
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.647786 0.88%
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 5.78 1.53%