Cuma, Haziran 2, 2023
Ana SayfaPiyasa HaberlerieToro analisti: Boğa piyasası başlamış olabilir

eToro analisti: Boğa piyasası başlamış olabilir

eToro analisti: Boğa piyasası başlamış olabilir

Ticaret platformu eToro‘nun ABD’li yatırım analistine göre, yeni bir boğa piyasası çoktan başlamış olabilir.

Callie Cox, şu anda hisse senetleri yükseliyor gibi görünmediğini fakat bunun boğa piyasalarının erken aşamasına benzemesinin nadiren mümkün olabileceğini ifade etti.

S&P 500’ün zirveden dibe %26 düştüğüne dikkat çeken analist, bu durumun 1950’ye kadar uzanan ve bir durgunlukla aynı zamana denk gelmeyen önceki ayı piyasalarıyla yaklaşık olarak aynı çizgide olduğundan bahsetti ve şu ifadeleri ekledi:

Bir boğa piyasası, ayı piyasasının en düşük noktasında başlar ve bir endeks 52 haftanın yeni zirvesine ulaştığında onaylanır. Yani, ekim ayındaki en düşük seviye gerçekten dipse, iki aydır bir boğanın içindeyiz. Tipik olarak yeni boğalar aslında boğa gibi hissettirmez, ancak birinin başlangıcını kaçırırsanız bu maliyetli olur.

Öte yandan, bu yıl kurumsal kazançların nispeten dirençli kaldığını ve 2023 için aşağı yönlü revizyonların daha önce yaşanan 11 durgunluk dönemi kadar abartılı olmadığını da söyledi.

 eToro ile aynı fikirde olmayanlar var

eToro’nun görüşünün aksine, UBS stratejistleri, hisse senetlerinin henüz dibe vurmadığı ve piyasaların bir kriz yaşama olasılığına karşı tam olarak fiyatlama yapmadığı konusunda uyardı. Barclays de benzer bir uyarıda bulundu.

Ancak Cox, duygunun tüm yıl boyunca olumsuz olduğunu ve bunun yeni bir şey olmadığını belirtti.

Bu durgunluk için aylardır hazırız. Piyasalar beklentilere göre hareket eder ve en kötü durum senaryosu zaten fiyatlandığında, darbe sandığınızdan daha az zarar verir.

(Visited 142 times, 1 visits today)

Google Haberler

Bu trendi ve hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Günün gelişmelerinden e-posta ile haberdar olmak için sitemize abone olun!

Sorumluluk Reddi Beyanı:
Trendkoin.com bir finansal haber ve kripto para haber platformu olarak yayın sağlamaktadır. Yayınları yatırım danışmanlığı hizmeti niteliğinde değildir. Sitede yayınlanan makaleler yatırım tavsiyesi ve danışmanlığı kapsamında değildir. Haberlerde, analist ve yatırımcıların bilgi, yorum ve analizlerine yer verilmekte olup, yayınlanan görüş yorum ve bilgiler sahiplerinin kişisel görüş ve tahminlerine dayanmaktadır. Söz konusu analizler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgiler ile yatırım kararı almak beklentilerinizi karşılamayabilir, hatta uygunsuz sonuçlar doğurabilir. Kripto para işlemleri yüksek derecede risk içerrnekte olup, paranızı kısmen veya tamamen kaybetme riskiniz bulunmaktadır. Trendkoin.com sitesinde yer alan kaynaklardaki hata ve eksikliklerden ve trendkoin.com’daki bilgilerin kullanılarak yatırımcıların uğrayabilecekleri doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan ve üçüncü kişilerin uğrayabileceği zararlardan trendkoin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Uyarı: Trendkoin.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Trendkoin.com’un iznine tabiidir. Sitede bulunan içerikler izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayınlanamaz.

Erçal Savaş Kından
ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Erçal Savaş Kından 21 yıl çeşitli Banka ve Holding'lerde Auditor ve Portföy Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şu anda Dijital Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmakta olup, yaklaşık 4 senedir kripto paralar ve merkeziyetsiz finansal ürünler konusu ile ilgilenmektedir. Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Lisansı - SPL 3 lisansına sahiptir. İyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde de Rusça ve Franszca dillerini bilmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Haber Entel